کربوکسی تراپی برای ترک پوستی چگونه است؟ + مزایا، هزینه

کربوکسی تراپی برای ترک پوستی + هزینه و مزایا و معایب

کربوکسی تراپی برای ترک پوستی

وضعیت پوست هر فرد به دلایل مختلف از مهم ترین ویژگی های یک فرد است که می تواند در زیبایی او نیز تاثیر گذار باشد. می توان گفت ژنتیک از مهم ترین عواملی است که در وضعیت پوست تاثیر می گذارد.

ترک های پوستی از عارضه هایی هستند که برای پوست به وجود می آیند. ایجاد شدن این ترک ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

می توان با راهکارهایی از ایجاد شدن این ترک های پوستی جلوگیری کرد. همچنین راهکارهایی برای درمان ترک پوستی نیز وجود دارد.

کلینیک زیبایی لیلیان در این مقاله مروری خواهد داشت به دلایل ایجاد ترک های پوستی و استفاده از کربوکسی تراپی برای ترک پوستی و درمان آن. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

دلایل ایجاد ترک‌ های پوستی

همانطور که در مقدمه مقاله گفته شد، ژنتیک از مهم ترین عامل هایی است که در وضعیت پوست هر فرد تاثیرگذار است. اما ایجاد شدن ترک های پوستی می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد.

انبساط و کشش از عواملی هستند که با چاق یا لاغر شدن در پوست ایجاد می شود. بارداری نیز یکی از دلایلی است که می تواند باعث ایجاد ترک پوستی شود. اینگونه که به مدت نه ماه پوست در سطح کشش پیدا می کند و پس از اتمام بارداری، بروز ترک طبیعی است.

بلوغ و تغییرات هورمونی نیز عامل دیگر ایجاد ترک های پوستی هستند. البته باید این نکته را دانست که این مورد در تمام افراد شایع نیست و زمینه ژنتیکی تاثیر بسیار زیادی در به وجود آمدن این ترک ها دارند.

ترک های بارداری

هنوز دلیلی قطعی برای ایجاد ترک های پوستی در زمان بارداری مشخص نشده است.

اما متخصصان اعتقاد دارند به دلیل فشاری که به پوست وارد می شود، کلاژن در پوست شکسته شده و نتیجه آن ایجاد ترک پوستی است که به آن ترک حاملگی نیز می گویند.

برخی از دلایلی که می تواند منجر به ترک بارداری شوند را با هم بررسی می کنیم.

 • رشد سریع و ناگهانی پوست
 • کشیدگی پوست
 • تغییرات هورمونی که منجر به کاهش فیبرهای کلاژن پوست و پایین آمدن کیفیت آنها می شود. در نتیجه کلاژن شکسته می شود.
 • علاوه بر بارداری، بیماریهای زمینه ای و مصرف داروهای کورتونی نیز باعث ایجاد ترک های پوستی می شوند.
 • پیشگیری از ترک های پوستی و شکم

خوشبختانه با استفاده از برخی روش ها می توان از ایجاد ترک های پوستی و به ویژه ترک های بارداری جلوگیری نمود. برخی از این روش ها را با هم مرور می کنیم.

 1. استفاده از کرم‌های مخصوص بارداری
 2. استفاده از ضدآفتاب: آفتاب ترک های پوستی را مشخص تر می کند و کلاژن پوست را از بین می برد.
 3. آبرسانی پوست با مرطوب کننده ها بعد از استحمام
 4. نوشیدن آب به مقدار زیاد و خوردن مواد مغذی در بارداری
 5. ورزش منظم
 6. کنترل وزن و جلوگیری از تغییرات ناگهانی در وزن بدنتان
 7. مصرف روغن ویتامین E، روغن زیتون، آلوئوورا و روغن جوانه گندم قبل از ایجاد ترک
 8. کاهش مصرف قهوه، چای، و نوشابه (چون باعث کم شدن آب بدن می شوند)

درمان ترک پوستی با کربوکسی تراپی

در ابتدا ترک های پوستی به رنگ قرمز هستند و پس از گذشت مدتی با تغییر رنگ همراه اند و به رنگ نقره ای و سفید و نزدیک می شوند.

روش های مختلفی برای درمان ترک های پوستی وجود دارد. لیلیان کلینیک در این مقاله به بررسی انجام کربوکسی تراپی برای ترک پوستی و درمان آن خواهد پرداخت.

رفع ترک های پوستی با کربوکسی تراپی

می توان گفت در حال حاضر جدیدترین روش برای رفع ترک های پوستی استفاده از کربوکسی تراپی است.

کربوکسی تراپی برای ترک پوستی قدیمی و یا جدید می تواند راهکار مناسبی باشد.

ما در مقاله ای به تفصیل از مکانیسم اثر کربوکسی تراپی برای روی پوست و عملکرد آن گفته ایم. برای اطلاع بیشتر از نحوه عملکرد کربوکسی تراپی می توانید به این مقاله سر بزنید. اما در این مقاله نیز به اختصار درباره “کربوکسی تراپی برای ترک پوستی” خواهیم گفت.

کربوکسی تراپی چیست؟

گاز کربن دی اکسید با فرمول CO2 یک گاز بی رنگ و بدون بو است. این گاز امروزه برای انجام هدف‌های بازسازی و زیبا سازی پوست بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث بهبود ترک‌های پوستی و زخم‌های روی پوست تا حد بسیاری می‌شود.

درمان و از بین بردن ترک‌های پوستی به کمک تزریق دی اکسید کربن را کربوکسی تراپی می‌گویند.

کربوکسی تراپی برای ترک پوستی چگونه بهبودی حاصل می کند؟

عملکرد کربوکسی تراپی به گونه ای است که گاز کربن دی اکسید وارد پوست و ناحیه مورد نظر و ترک های می شود.

این کار از طریق تزریق انجام می پذیرد. گاز کربن دی اکسید سبب افزایش خون رسانی در ناحیه ترک های پوستی می شود.

در نتیجیه افزایش خون رسانی، در ناحیه تزریق سلول های تغذیه بهتری خواهند داشت و تولید کلاژن بیشتر خواهد بود. در نتیجه این تزریق پوست به تدریج بهبود پیدا خواهد کرد.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی برای درمان ترک پوستی

استفاده از کربوکسی تراپی برای ترک پوستی و درمان آن، نیازمند کمی صبر و حوصله است. زیرا از بین بردن این ترک ها باید در چندین جلسه صورت بپذیرد.

بسته به اینکه کدام ناحیه از پوست دچار ترک شده، تعداد جلسات می تواند متفاوت باشد.

باید این نکته را بدانید که انجام کربوکسی تراپی برای ترک پوستی با فاصله 1 تا 2 هفته ای صورت می پذیرد. ممکن است نیاز باشد طول درمان تا 10 جلسه ادامه پیدا کند.

به طور معمول توصیه پزشکان این است که برای تداوم داشتن اثرات استفاده از کربوکسی تراپی برای ترک پوستی، پس از اتمام مراحل درمان، این روش را سالیانه تکرار کنید تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود و ماندگاری نیز داشته باشد.

آیا کربوکسی تراپی برای ترک های پوستی همراه با عوارض است؟

کربوکسی تراپی روشی است که به طور عمومی عارضه ای ندارد. اما همانند تمامی اقدام های پزشکی که انجام می شود، می تواند به صورت موقت فرد را دچار عارضه هایی همچون کبودی جزئی و قرمز شدن پوست و احساس گرما در ناحیه تزریق و… کند.

البته باید این نکته را دانست که این علائم به طور معمول بیشتر از یک روز ادامه پیدا نمی کنند.

اگر کربوکسی تراپی برای ترک پوستی در کلینیک تخصصی و با امکانات روز و زیر نظر پزشک باتجرجه انجام شود، هیچ گونه عارضه ای به دنبال نخواهد داشت.

مزایای کربوکسی تراپی برای ترک پوستی

همانطور که گفته شد کربوکسی تراپی برای درمان ترک پوستی روشی بدون عوارض جانبی است. از مزایای درمان کربوکسی تراپی برای ترک پوست می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • درمان قطعی ترک شکم بعد از زایمان
 • استفاده از این روش درمانی سرپایی است و نیازی به بی هوشی و … ندارد.
 • مانع از افتادگی پوست می شود.
 • رنگ پوست را با کشیدن آن کم می کند.
 • بهبود کیفیت و استحکام پوست شکم را حاصل می شود.
 • بدون دوره نقاهت و مراقبت های طولانی است.

همچنین برای حاصل شدن نتیجه بهتر و سریع تر می توان همراه با این روش،از درمان های دیگر نیز استفاده نمود. البته استفاده از روش های درمانی دیگر باید زیر نظر پزشک انجام شود.

اقدامات قبل و بعد از انجام کربوکسی تراپی برای ترک های پوستی چیست؟

پیش از آنکه بخواهید این روش را انجام دهید، حتما باید با پزشک خود مشورت نمایید تا بهترین اقدام های لازم را برای از بین بردن ترک های پوستی به شما پیشنهاد دهد. پس از آن در مورد تعداد جلسات و میزان حجم تزریق باید تصمیم گیری شود. که این مسئله نیز در جلسه مشاوره توسط پزشک به شما اطلاع داده می شود. همچنین هزینه انجام کربوکسی تراپی برای ترک پوستی نیز به شما اطلاع داده می شود تا اطینان کسب که کنید که جلسات درمانی را می توانید کامل کنید.

پس از انجام کربوکسی تراپی باید از رسیدن آب و رطوبیت به ناحیه مورد نظر جلوگیری نمایید. این مدت محدودیت حدود 4 ساعت پس از درمان است. در واقع پس از انجام کربوکسی تراپی برای ترک پوستی، باید تا پند ساعت از دوش گرفتن، رفتن به استخر و سونا و جکوزی خودداری نمایید.

 

هزینه کربوکسی تراپی ترک پوست

موارد مختلفی در هزینه نهایی استفاده از کربوکسی تراپی برای ترک پوستی موثر هستند. مواردی از جمله کلینیک انتخاب شده برای انجام این روش، میزان شدت این ترک ها و ناحیه آن، تعداد جلسات مورد نیاز، پزشک متخصص انجام دهنده این روش و…

برای اینکه از هزینه کربوکسی تراپی برای ترک پوستی اطلاع کسب کنید، ابتدا نیاز است که در جلسه با پزشک مشورت نمایید.

در این جلسه پزشک با بررسی و معاینه و شنیدن انتظارات شما از این روش، تعداد جلسات مورد نیاز و هزیه آن را به اطلاع شما خواهد رساند.

سخن پایانی و نتیجه گیری

لیلیان کلینیک به عنوان مجموعه تخصصی ارائه دهنده خدمات زیبایی و پوست و مو به شما عزیزان پیشنهاد می کند در انتخاب کلینیک درمانی خود دقت و وقت صرف نمایید.

زیرا از مهم ترین قدم های استفاده از “کربوکسی تراپی برای ترک پوستی” و درمان آن، انتخاب بهترین کلینیک زیبایی است. کربوکسی تراپی روشی بدون عارضه است و می تواند در چندیدن جلسه و با داشتن صبر، موجب بهبود وضعیت پوست و ترک های پوستی شود.

شما عزیزان می توانید برای گرفتن وقت مشاوره با پزشک و یا بازدید از مجموعه ما با شماره کلینیک زیبایی لیلیان در تماس باشید.

سایر خدمات کربوکسی تراپی کلینیک زیبایی لیلیان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *