بهترین برند های ژل لب و صورت در ایران

بهترین برند های ژل لب برای تزریق

بهترین برند های ژل لب در ایران

روشی برای تغییر فرم لب ها و رسیدن به فرم دلخواه لب است. طبیعتا هر شخصی که تصمیم بر تزریق ژل لب دارد، سعی می‌کند از ژل هایی استفاده کند که بیشترین سازگاری را با لب داشته باشند و عوارض بعد از تزریق را به کمترین حد ممکن برسانند.
اگر بخواهیم ژل های مورد استفاده برای تزریق به لب را دسته بندی کلی کنیم، می توان گفت که از لحاظ ماندگاری ژل های موقت، دائمی و نیمه دائمی هستند.

چرا استفاده از بهترین برند ژل ها توصیه می شود؟

استفاده از ژل های دائمی معمولا توصیه نمی شود. زیرا ممکن است پس از تزریق ژل به هر علتی از نتیجه به دست آمده راضی نباشید. در این صورت اگر از ژل دائمی استفاده کرده باشید، اثر آن ماندگار است و کاری از دستتان برنمی آید. اما در صورت استفاده از ژل های موقت، این امکان وجود دارد که با تزریق آنزیم ها، چهره فرد به حالت قبل برگردد و عارضه ای هم در کار نباشد. علاوه بر این مسئله شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بعضی از ژل های دائمی حاوی مواد سرطان زا هستند. ورود این مواد به جریان خون، ممکن است عواقب غیر قابل جبرانی به دنبال داشته باشد. بنابراین توصیه می شود که از بهترین نوع ژل استفاده کنید.
لیلیان کلینیک در ادامه این مقاله به برسی برخی از بهترین و معتبرترین برند های ژل های تزریقی خواهد پرداخت. با ما همراه باشید.

اسید هیالورونیک چیست و ژل های بر پایه آن کدام اند؟

اسید هیالورونیک با ترکیب با مرطوب کننده ها و همچنین کرم های جوانن کننده پوست و سرم های صورت، به منظور حفظ رطوبت پوست مورد استفاده قرار می گیرد. می توان گفت این ماده یکی از مهم ترین و موثرترین مواد مورد استفاده در محصولات زیبایی و جوانسازی پوست است.
ژل های بر پایه هیالورونیک اسید، از شرکت ها و برندهای مختلفی تولید می گردد و در بازار موجود است. ترکیب اصلی این محصولات معولا شبیه به هم است و تفاوت اصلی آن ها در ماندگاری و چگالی آن ها است.
ماندگاری ژل های اسید هیالورونیک معمولا در حدود 6 الی 18 ماه می باشد. پس از این مدت، به شکل طبیعی ژل جذب می شود و نیاز مراجعه مجدد به کلینیک و تزریق ژل وجود دارد.
از ویژگی های ژل های بر پایه اسید هیالورونیک این است که در صورتی که پس از تزریق نتیجه دلخواهتان حاصل نشده باشد، با استفاده از هیالورونیداژ و تزریق آن، ژل حل می شود و شرایط چهره به قبل از تزریق باز می گردد و معمولا این کار عارضه ای نیز به دنبال ندارد.
عوارضی همچون تورم و کبوی بر روی لب ها در ژل های بر پایه اسید هیالورونیک معمولا بسیار کم است.

ژل لب پروفایلو

این نوع ژل محصولی از کشور ایتالیا است. پروفایلو تشکیل شده از اسید هیالورونیک می باشد و می توان گفت پیشرفتی در جوان سازی پوست به حساب می آید. این ژل از تخمیر باکتریایی از استرپتوکوک زوواپیدمیکوس تولید می شود.

در ژل پروفایلو اسید هیالورونیک با وزن مولکولی کم و اسید هیالورونیک با وزن مولکولی زیاد با هم ترکیب شده اند.

ژل پروفایلو

پروفایلو حاوی ۳۲ میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی کم و ۳۲ میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا است. در یک سرم حاوی ۳۲ سی سی پروفایلو، ۶۴ میلی گرم اسید هیالورونیک وجود دارد. این مقدار اسید هیالورونیک یکی از بالاترین غلظت های اسید هیالورونیک در محصولات جوانسازی و زیبایی است.

در این روش تزریق ژل، غلظت بالایی از هیالورونیک اسید به لایه های عمیق پوست تزریق می گردد و پوست بر اساس نیاز خودش از آن برداشت می کند. این ویژگی ژل پروفایلو باعث می شود که لیفت به شکلی طبیعی بدون حجم دهی در پوست صورت بپذیرد. پروفایلو شکل دهی طبیعی در پوست را انجام می دهد و حجم دهی بسیار زیاد و اغراق آمیز با آن امکان پذیر نیست. اما لیفت با این ژل بسیار خوب صورت می گیرد.

ویژگی های پروفایلو

همانطور که گفته شد ترکیب خاصی که در پروفایلو وجود دارد باعث می شود ویژگی های شاخصی در این نوع ژل وجود داشته باشد که نگاهی به آن ها خواهیم داشت.

ترکیب حاصل از اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا و پایین، باعث آزادسازی طولانی مدت اسید هیالورونیک می شود.

این عملکرد، برای بازسازی پوست بسیار مناسب است. همچنین ترکیب جدید این محصول، نسبت به اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا در برابر آنزیم های طبیعی تجزیه کننده اسید هیالورونیک، مقاومت بیشتری دارد.

ترکیب هیبرید پروفایلو سبب افزایش کلاژن سازی نوع I و III در فیبروبلاست و کلاژن نوع IV و VII در کراتینوسیت ها می شود. به همین دلیل هیدراتاسیون در درم و اپیدرم با کیفیت بهتری صورت می گیرد؛
پروفایلو لیفت طبیعی و قوی در کل پوست ایجاد می کند.

تزریق ژل لب پروفایلو چگونه است؟

ژل پروفایلو در هر سمت صورت و در 5 نقطه از آن انجام می پذیرد. این نقطه ها را جمعی از متخصصان و کارشناسان مشخص کرده اند. این نقاط را با عنوان نقاط زیبایی زیستی می شناسند. این نقاط به دلیل فاصله شان از اعصاب و رگ ها بیشترین انتشار اسید هالورونیک را انجام می رسانند.
میزان تزریق معمولا 1 سی سی در هر سمت صورت است و با استفاده از سر سوزن 29 انجام می پذیرد.

حال نگاهی خواهیم داشت به نقاط تزریق پروفایلو

 • برآمدگی گونه : 2 سانتی متر خارج از چشم
 • پایه بینی : محلی که تلاقی خط فرضی از پره بینی به تراگوس و خط فرضی عمودی از وسط مردمک
 • زاویه ماندیبولار : 1 سانتی متر بالاتر از زاویه مندیبل
 • چانه : محل تلاقی خط فرضی عمودی از وسط چانه و خط افقی از ۳/۱ فوقانی همان خط، ۵/۱ سانتی متز به سمت گوشه لب؛

ژل لب پروفایلو چه تاثیری بر روی پوست می گذارد؟

ترکیبات پروفایلو به گونه ای است که اثرات زیادی بر روی پوست می گذارد و سبب شادابی پوست و چهره می شود. شاید بتوان گفت مهم ترین تاثیرات پروفایلو بر روی پوست بدین ترتیب است.

 • لیفت قوی در پوست صورت
 • افزایش تولید کلاژن در پوست
 • رفع چین و چروک های پوستی
 • رفع افتادگی و افزایش سفتی پوست
 • آبرسانی بیشتر و افزایش شفافیت پوست
 • بهبود تناژ و بافت پوست

به طور معمول پس از تزریق پروفایلو عوارض چندانی را تجربه نخواهید کرد. عوارضی همچون کبودی و تورم و یا قرمزی و خارش به شکلی خفیف وجود دارند که آن ها نیز معمولا خود به خود برطرف می شوند.

ژل لب ژوویدرم چیست؟

از معتبرترین برند های تزریقی لب، می توان به برند ژوویدرم اشاره کرد.
ژل ژوویدرم محصولی از کشور فرانسه است. کمپانی Allergan فرانسه در زمینه تولید محصولات جوانسازی پوست فعالیت دارد.

این شرکت محصولات زیادی برای برجسته سازی و فرم دادن به گونه ها و لب دارد و همچنین برای رفع چین و چروک های عمیق و یا سطحی پوست نیز می توان از این ژل استفاده کرد.

ژل لب ژوویدرم

ژل های تولیدی این شرکت بر پایه اسید هیالورونیک می باشند و توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده اند. کیفیت محصولات تولیدی این شرکت بالا و عوارض جانبی حاصل از آن بسیار کم است. در بهبود چین و چروک های عمیق و سطحس صورت و حجم دهی به لب ها به طور گسترده از محصولات این شرکت استفاده می شود.

Juvéderm Ultra Xc و Juvéderm Volbella XC از محصولات این شرکت است که مخصوص تزریق به لب و ناحیه های اطراف دهان می باشند. این ژل ها برای زیبایی و در افراد بالای 21 سال استفاده می شود.

ژل لب رووفیل Revofil

ژل لب رووفیل، محصول کشور کره جنوبی و از شرکت Cargen می باشد. این ژل نیز بر پایه اسید هیالورونیک است. این محصول یک ویژگی منحصر به فرد دارد و آن فناوری بیومیمتیک است. فناوری مورد استفاده دز این ژل باعث شده است که کیفیت و کشسانی به مقدار قابل توجی افزایش پیدا کند.

ژل لب رووفیل

پس از تزریق ژل رووفیل به پوست، تولید اسید هیالورونیک بیشتر شده و کلاژن سازی آغاز می گردد و این امر سبب سفت شدن و لیفتینگ پوست می شود.

رووفیل فاین (Revofil Fine)، رووفیل پلاس (Revofil Plus) و رووفیل اولترا (Revofil Ultra) از محصولات این برند معروف هستند که کارآیی و ماندگاری متفاوتی دارند. در ادامه به هر کدام از این محصولات نگاهی خواهیم داشت.

رووفیل پلاس : این محصول برای از بین بردن چین و چروک های عمیق و متوسط پوست به کار برده می شود و باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست نیز می گردد. اثر این محصول تا 12 ماه باقی می ماند.

رووفیل فاین : از این محصول برای بهبود چین و چروک های سطحی پوست استفاده می شود و اثر آن به مدت 10 ماه باقی می ماند.

رووفیل اولترا : این محصول از شرکت Cargen برای اصلاح پین و چروک ها و خطوط نواحی خاص در صورت همانند ناحیه پیشانی، فک، گونه، چانه و بینی استفاده می شود.

ژل لب تئوسیال Teosyal

از دیگر شرکت های معتبر برندهای تولید ژل های تزریقی می توان به این شرکت تئوسیال اشاره کرد. این ژل ها در کشور سوئیس تولید می شوند. ژل هایی که بر پایه اسید هیالورونیک هستند و همچنین غیر حیوانی نیز می باشند. خاصیت کشسانی و آبرسانی خوبی را دارا هستند. ترکیبات این ژل به گونه ای است که برای پوست های حساس نیز قابل استفاده می باشد.

ژل لب تئوسیال

محصولات تولیدی شرکت تئوسیال برای درمان چروک های سطحی و عمیق و همچنین حجم دهی لب ها ساخته می شوند. ژل های تئوسیال بر اساس محتوای اسید هیالورورنیک و پیوندهای موجود در آن، کاربردهای متفاوتی دارند.

تئوسیال کیس یکی از محصولات معتبر این شرکت است که کاربردهای آن را بررسی می کنیم.

 • افزایش حجم لب
 • شکل دهی به لب
 • پرکردن چین و چروک های دهان

بر اساس شواهد موجود ژل لب تئوسیال کیس حدود 9 تا 12 ماه ماندگاری دارد. البته باید در نظر داشت که ماندگاری ژل بر اساس سبک زندگی و سن و نوع پوست تغییر می کند. این ژل حاوی لیدوکائین است و وجود این ماده بی حس کننده باعث می شود که بیمار در حین تزریق احساس درد نکند.

آیا تزریق ژل لب تئوسیال ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد؟

ریسک تزریق در این نوع ژل ها چندان زیاد نیست. از این رو برای استفاده از ژل های تئوسیال نیاز به تست قبل از تزریق ندارید. سازگاری این نوع ژل به دلیل وجود اسید هیالورونیک با بدن انسان مناسب است. اما ممکن است پس از تزریق عوارضی مشاهده شود که آن ها را با هم بررسی می کنیم.

کبودی، درد جزئی و قرمزی در ناحیه تزریق :

شدت کبودی در افراد متفاوت است. اینکه پزشک په عملکردی داشته و انتخاب محل مناسب تزریق را به درستی انجام داده باشد و همچنین نحوه تزریق، باعث کاهش شدت کبودی می شود. عوارض به وجود آمده معمولا پس از 72 ساعت از رو به ناپدید شدن می روند.

در بسیاری از افراد، این عوارض نیز دیده نمی شود. البته در صورت استفاده از تئوسیال کیس عوارض به وجود آمده کمی دیرتر بهبود پیدا می کنند و ممکن است حدود 1 هفته در چهره باقی بمانند. البته که جای نگرانی وجود ندارد و فرد می تواند به زندگی روزمره خود بپردازد تا بهبودی کامل صورت پذیرد.

نکاتی که برای تزریق ژل لب تئوسیال باید به آن ها توجه شود :

استفاده از تئوسیال را معمولا در دوره بارداری و شیردهی توصیه نمی کنند.
برای کم تر شدن و عوارض و جلوگیری از طولانی شدن آن ها به طور معمول توصیه می شود که از قرار گرفتن در معرض سرما و گرمای شدید پرهیز شود. بهتر است که بلافاصله بعد از تزریق، فرد در معرض نور شدید آفتاب نباشد. همچنین قبل از بهبود کامل عوارض از رفتن به سونا و جکوزی و اسکی و خودداری شود.

ژل لب رستیلن (Restylane) چه ویژگی هایی دارد؟

از دیگر ژل هایی که بر پایه اسید هیالورونیک ساخته می شود، می توان به ژل لب رستیلن اشاره کرد.
محصولات مختلفی که رتسلین تولید می کند برای از بین بردن چین و چروک های صورت و حجم دهی به گونه و لب استفاده می شوند. سازگاری بالای این نوع از ژل به دلیل ترکیب موجود در این ژل است.

پس از تزریق ژل رستلین ترکیبات موجود در آن جذب پوست می شود و آب موجود در اسید به پوست حجم می دهد. اثرات این ژل معمولا حدود 6 الی 12 ماه است.

 

ژل لب رستلین

کاربردهای ژل لب رستلین

 • برجسته کردن لب ها
 • اصلاح خطوط اطراف لب
 • حجیم کردن گونه ها
 • رفع سیاهی دور چشم

موارد منع مصرف ژل های رستلین

 • افرادی که به پروتئین های باکتریایی آلرژی دارند
 • افرادی که از داروهای رقیق کننده استفاده می کنند
 • زنانی که در دوران شیردهی یا بارداری هستند
 • افرادی که در سن زیر ۱۸ سال قرار دارند

ویژگی های ژل لب استایلج (Stylage)

ژل لب استایلج محصول کشور فرانسه است. ترکیبات این ژل شامل هیالورونیک و لیدوکائین و مانیتول است. در ادامه این مقاله به بررسی این ترکیبات خواهیم پرداخت.

ژل لب استایلج

اسید هیالورونیک چیست؟

این اسید از اصلی ترین ترکیبات ژل های صورت و لب است. این ماده به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد و در تولید کلاژن نقش موثری دارد. معمولا افتادگی و شل شدن پوست به علت کمبود اسید هیالورونیک می باشد. خاصیت ارتجاعی پوست به دلیل کمبود این اسید و کمبود آب از دست می رود و چین و چروک به وجود می آید.

ژل مانیتول

مانیتول یک نوع از آنتی اکسیدان ها است. وجود این ماده در ترکیب ژل ها، سبب می شود احتمال بروز عوارضی از قبیل التهاب و تخریب کمتر شود. این ماده یک ماده طبیعی است و در بسیاری از گیاهان و میوه ها وجود دارد. عوارض جزئی از قبلی احساس درد، قرمزی و کبودی و تورم و حساسیت و خارش با وجود این ماده کاهش می یابند و نتیجه بهتری حاصل می شود.

ژل لیدوکائین

لیدوکائین ماده ای است که باعث می شود احساس درد در زمان تزریق و پس از آن کاهش یابد. شرکت فرانسوی تولید کننده این ژل اولین شرکت تولید کننده ژل صورت و لب بود که لیدوکائین را به ترکیب محصولات خود اضافه نمود و با اضافه شدن این ماده به ترکیب ژل ها انقلابی در محصولات زیبایی ایجاد شد. البته باید در نظر داشت که برخی از افراد به این ماده حساسیت دارند و برای تزریق های زیبایی این افراد از این ماده استفاده نمی شود.

سری محصولات استایلج شامل چندین ژل می شود که لیست آن ها را خواهیم داشت :

 • Vivacy Stylage Hydro
 • Stylage Hydromax
 • Stylage S
 • Stylage M
 • Stylage L
 • Stylage XL
 • Stylage Special Lips
 • Stylage XXL

در بین محصولاتی که نام آن ها آورده شده است Stylage Specia Lips مخصوص تزریق به لب ها می باشد و این قابلیت را دارد که تغییراتی زیر را در لب ها به وجود بیاورد:

 • افزایش حجم لب ها
 • بهبود خطوط روی لب
 • هیدارته شدن لب ها
 • اصلاح و مشخص کردن کانتورها

ژل لب بلوترو (Belotero) چه ویژگی هایی دارد؟

ژل لب بلوترو یکی از محصولات تولیدی در کشور آلمان است و در شرکت Merz تولید می شود. در سال 2011 محصول این شرکت مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفته است. شرکت Merz تعداد زیادی از ژل های بر پایه اسید هیالورونیک را تولید می کند. سری محصولات بلوترو، برای درمان نواحی مختلف کاربردهای گوناگون دارند. این محصولات علاوه بر اینکه در افزایش حجم گونه ها موثر هستند و در ناحیه لب ها به کار می روند، در رفع چین و چروک های سطحی و عیمق پوست نیز صورت نیز کاربرد دارند.

Belotero Soft از محصولات تولیدی این شرکت است که برای اصلاح خطوط بسیار ریز در صورت استفاده می شود و Belotero Volume از دیگر محصولات آن، برای بازگرداندن حجم کم شده گونه ها، بینی و لب استفاده می شود.

اسید هیالورونیک موجود در ژل بلوترو با آب موجود در لایه های پوست باعث می شود خطوط و چین و چروک های پوست از بین بروند. این محصولات برای افزایش حجم و برجسته شدن لب ها و گونه ها و چانه به کار می روند. ژل های بلوترو حاوی لیدوکائین هستند. به دلیل وجود این ماده در ترکیب این ژل، در ناحیه تزریق درد چندانی برای فرد به وجود نخواهد امد.
ژل بلوترو ماندگاری در حدود 6 تا 18 ماه دارد.
می توان گفت ژل بلوترو یک ماده ایمن برای تمامی افراد است. توصیه می شود که افراد زیر 18 سال، زنان باردار و زنانی که در دوره شیردهی هستند و افرادی که سابقه آلرژی دارند از این ژل استفاده نکنند.

ژل لب آلیاکسین (Aliaxine) دارای چه ویژگی هایی است؟

این ژل تولید شده در کشور سوئیس است و از معتبرترین ژل های تزریقی لب می باشد.
این ژل منشایی غیر حیوانی دارد و از طریق تخمیر باکتریایی به وجود می آید. آلیاکسین نیز مانند دیگر ژل های مورد بررسی در این مقاله، بر پایه اسید هیالورونیک است.

ژل لب آلیاکسین
ویژگی های این ژل سبب می شود که از سه طریق جوانسازی پوست انجام بپذیرد.

 • حجم دادن به بخش های مختلف صورت
 • رفع چین و چروک ها و ایجاد پوستی صاف
 • رفع سیاهی زیر چشم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.