لیفت شقیقه با نخ و هزینه آن

لیفت شقیقه با نخ + هزینه، مزایا و ماندگاری لیفت شقیقه با نخ

لیفت شقیقه با نخ در کلینیک پوست و مو لیلیان به همراه هزینه و مزایا

هر چند ایجاد چین و چروک و افتادگی در پوست با بالا رفتن سن و گذر زمان، امری طبیعی است، اما برخی از افراد ترجیح می دهند با استفاده از روش های درمانی و زیبایی مختلف، در جهت از بین بردن و برطرف کردن چین و چروک‌ها و افتادگی ها تلاش کنند. زیبایی مفهومی است که تعریف آن می تواند از دیدگاه های مختلف، تغییر کند. برخی از افراد زیبایی را انتزاعی می دانند. اما وجود سلایق مختلف و موارد مختلف چین و چروک و افتادگی سبب شده است که روش های مختلفی نیز برای جوانسازی و زیبایی پوست وجود داشته باشد. لیفت شقیقه با نخ یک عمل زیبایی محسوب می شود که می تواند جایگزینی کم تهاجم تر برای جراحی لیفت شقیقه باشد. واضح است که هدف از انجام لیفت شقیقه با نخ، پیکر تراشی صورت است. افتادگی پوست ناحیه شقیقه می تواند باعث افتادگی گوشه چشم ها و ابرو ها شود و ظاهر چهره را تغییر دهد و به تعبیر برخی از افراد از جذابیت چشم بکاهد.

لیفت شقیقه با نخ می تواند جذابیت صورت را بیشتر کند و چشمان را کشیده کند.

در انجام روش لیفت شقیقه با نخ که پوست شقیقه به بالا کشیده می شود، به طور معمول پوست لایه های زیرین شقیقه را می کشند تا چین و چروک ها و خطوط به وجود آمده از بین برود.

لیلیان کلینیک به عنوان ارائه دهنده تخصصی خدمات درمانی و زیبایی پوست و مو، به شما عزیزان پیشنهاد می کند که تا پایان این مقاله همراه باشید تا با روش زیبایی لیفت شقیقه با نخ بیشتر آشنا شوید. در ابتدا آشنایی با این روش پیدا خواهیم کرد و در ادامه بهترین کلینیک زیبایی غرب تهران را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

لیفت شقیقه با نخ چیست؟

لیفت با نخ روش درمانی است که به طور موقت باعث لیفت یک ناحیه از بدن می‌شود و بدین منظور پزشک از نخ بخیه استفاده می‌کند. در این روش پزشک به جای انجام عمل جراحی به منظور برداشتن پوست اضافی صورت ترجیح می‌دهند از نخ بخیه به منظور لیفت بهتر استفاده کند. لیفت با نخ باعث می‌شود که پوست به جای اولیه خود برگردد و صورت جوان تر به نظر خواهد رسید به علاوه لیفت با نخ علاوه بر جوان سازی صورت باعث رفع علائم حاصل از بالا رفتن سن می‌شود و بدن را تحریک می‌کند به ترمیم خود بپردازد. به این ترتیب بدن به تولید مقدار زیادی کلاژن در نواحی درمان شده خواهد پرداخت. این مسئله با توجه به نقش مهمی که کلاژن در فرآیند پیری ایفا می‌کند بسیار حیاتی میباشد.

کلاژن از فاکتورهای رشد که بر سلامت و زیبایی پوست تاثیر می‌گذارند مراقبت می‌کند و همچنین در فرایند ترمیم زخم نقش مهمی را ایفا می‌کند و باعث افزایش حجم صورت می‌‌شود و به تقویت پوست کمک خواهد کرد. با بالا رفتن سن برای رسیدن به دوران پیری بدن به تدریج شروع به کاهش تولید کلاژن می‌نماید که با رسیدن به سن ۷۰ سالگی سطح تولید کلاژن تا ۸۰ درصد کاهش پیدا میکند. کاهش حجم صورت و قدرت آن باعث می‌شود که روی پوست تعداد زیادی چین و چروک و خطوط ریز و درشت به وجود بیاید. هنگامی‌ که پوست ضعیف تر می‌شود قادر به محافظت از بافت‌های زیرین خود نخواهد بود و به سمت پایین کشیده می‌شود.

در چنین وضعیتی به علت کاهش سطح تولید کلاژن پوست صورت پیر به نظر می‌‌رسد. افزایش سطح کلاژن صورت باعث بهبود علائم و نشانه‌های پیری، رفع افتادگی صورت و پیشگیری از بدتر شدن خطوط روی صورت خواهد شد. به عبارت دیگر لیفت با نخ یک روش عالی برای جوان سازی صورت و رفع مشکلات آن می‌‌باشد. افرادی که با هدف افزایش تولید کلاژن تحت درمان با این روش قرار می‌گیرند به تدریج شاهد بهبود سفتی و حجم صورت خود خواهند بود. هنگامی‌ که نخ در نواحی مورد نظر قرار می‌‌گیرد و در واکنش ترمیم کنندگی خود را آغاز خواهد کرد و با افزایش تولید کلاژن و ارسال فاکتورهای رشد و ترمیم آن ناحیه خواهد پرداخت.

به طور طبیعی بدن ما آنقدر هوشمند است که با دریافت علائم ورود فاکتورهای خارجی درون پوست شروع به واکنش خواهد کرد. خوشبختانه از آنجایی که نخ مورد نیازی که زیر سطح پوست قرار داده می‌‌شود بسیار کوچک است بیمار به هیچ عنوان هیچ چیزی را احساس نخواهد کرد. اکثر افرادی که تحت درمان با این روش قرار می‌گیرند پس از قرار دادن نخ بخیه زیر سطح پوست و شروع فرایند درمان متوجه چیزی نمی‌شوند.

لیفت شقیقه با نخ چگونه انجام می‌شود؟

لیفت شقیقه با نخ چگونه انجام میشود

لیفت شقیقه با نخ به دو صورت انجام می‌شود.

اولی نسبتاً ساده است. با کشیدن نخ‌های نازک و قابل حل در زیر پوست، پزشک می‌تواند پوست شما را به سمت پیشانی بکشد. نخ های خاردار نامرئی و بدون درد روی پوست شما قرار می‌گیرند و در حالی که نخ محکم کشیده می‌شود، بافت و ماهیچه‌های زیرین را در بر می‌گیرد.

هنگامی که یک نخ خاردار وارد می‌شود، پاسخ درمانی بدن شما آغاز می‌شود. بدن شما یک ماده بخیه را تشخیص می‌دهد و تولید کلاژن را در ناحیه آسیب‌دیده تحریک می‌کند. کلاژن می‌تواند شکاف‌های ناشی از افتادگی پوست را پر کند و حالت ارتجاعی جوانی را به صورت شما بازگرداند.

اثر اولیه روش لیفت با نخ برای شقیقه این است که پوست سفت‌تر و ساختار یافته‌تر به نظر می‌رسد. پس از یک سال، با حل شدن بخیه‌ها، این اثر شروع به کاهش می‌کند. با این حال، یک اثر جوانسازی ثانویه نیز وجود دارد که در جای خود باقی می‌ماند و معمولاً تا 3 سال ماندگاری دارد.

 

مزایای لیفت شقیقه با نخ چیست؟

افتادگی پلک و به وجود آمدن پف زیر چشم می‌تواند به علت فاکتورهای متعددی از قبیل سبک زندگی یا برخی عادات از قبیل فشار دادن محکم چشم یا استفاده بیش از حد از کامپیوتر به وجود بیاید. عوامل ژنتیکی یا عوارض جانبی برخی از داروها نیز در بروز چنین مشکلی نقش دارند. اگرچه روش‌های جراحی متعددی برای از بین بردن پف زیر چشم و درمان افتادگی پلک وجود دارد اکثر افراد به علت هزینه بالای درمان و طولانی بودن دوران بهبود تمایل به انجام جراحی ندارند. بدتر از همه آن که انجام عمل جراحی با استفاده از چاقوی جراحی و سایر وسایل همراه است که باعث ترس برخی از بیماران می‌‌شود.

روش‌های زیبایی از قبیل لیفت گوشه چشم با نخ روش ساده و بسیار ایمن است و نسبت به استفاده از کرم موضعی و انجام عمل جراحی برتری بسیار زیادی دارد. یکی از مسائلی که باعث افزایش محبوبیت لیفت شقیقه با نخ شده است این است که این روش فقط طی مدت ۳۰ دقیقه نتایج خوبی را به وجود می‌آورد. لیفت صورت و جوان سازی آن دو مورد از مزایای بی نظیر لیفت گوشه چشم و پلک می‌باشند:

پس از قرار گرفتن نخ در ناحیه مورد نظر، پزشک به شکل دهی و بالا آوردن بافت اطراف چشم می‌پردازد تا به لیفت و زاویه سازی ناحیه چشم کمک کند.

نخی که زیر چشم قرار می‌گیرد باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در ۶ تا ۸ ماه آینده خواهد شد. به این ترتیب شما شاهد جوان سازی و کاهش چین و چروک این ناحیه خواهید بود.

لیفت پلک و شقیقه به کمک نخ یک روش نسبتاً ساده و بسیار ایمن است که برای انجام آن شامل یک جلسه مشاوره حضوری با پزشک نیاز دارید تا پزشک بتواند شرایط شما را ارزیابی کند و به سوالات احتمالی تان پاسخ بدهد.

آمادگی های لازم برای لیفت شقیقه با نخ

پس از مشورت با پزشک و رزرو نوبت، ممکن است دستورالعمل‌هایی شامل بایدها و نبایدهای آماده شدن برای لیفت شقیقه با نخ به شما داده شود.

کارهایی که باید انجام دهید

  • قبل از انجام عمل، پزشک خود را از داروهایی که استفاده می‌کنید، مطلع کنید.
  • سعی کنید شب قبل از عمل آرام باشید و از عوامل استرس زا دوری نمایید.
  • از هرگونه محرک التهاب شناخته شده در رژیم غذایی خود پرهیز کنید.

کارهایی که نباید انجام دهید

  • مصرف الکل شب قبل از لیفت شقیقه با نخ
  • مصرف داروهای رقیق کننده خون یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن یک هفته قبل از لیفت شقیقه با نخ

چه افرادی می‌توانند متقاضی لیفت شقیقه با نخ باشند؟

اگرچه مزایای حاصل از لیفت شقیقه با نخ غیر قابل انکار است نکته مهمی که باید همه بیماران به آن توجه داشته باشند این است که انتظارات آنها از درمان واقع گرایانه باشد. اگرچه لیفت با نخ بدون شک تغییرات قابل توجهی را به وجود می‌آورد فقط تا چند میلی‌متر به لیفت صورت کمک می‌کند و به این ترتیب نتایج حاصل از درمان در مقایسه با جراحی لیفت صورت طبیعی تر هستند. لیفت شقیقه با نخ برای آن دسته از بیمارانی که دچار خطوط متوسط تا خفیف می‌باشند توصیه می‌شود.

لیفت شقیقه و دور چشم با نخ

بهترین متقاضیان برای لیفت شقیقه با نخ افرادی هستند که در اواخر دهه ۳۰ یا اوایل ۵۰ سالگی قرار دارند که البته بیماران بالای ۵۵ سال نیز می‌‌توانند از مزایای حاصل از جراحی لیفت صورت بهره مند شوند. لیفت صورت با نخ می‌‌تواند جایگزین جراحی لیفت در بیمارانی باشد که چین و چروک عمیق روی صورت آنها وجود ندارد در غیر این صورت آنها باید متقاضی انجام عمل جراحی باشند. از آنجایی که لیفت شقیقه با نخ در مطب پزشک و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود تعداد زیادی از افرادی که دچار بیماری‌های مرتبط با سن هستند از قبیل فشار خون بالا و دیابت یا بیماری‌های قلبی می‌توانند از این روش درمانی بهره‌ مند شوند. اگر شما دچار بیماری خاصی هستید باید به پزشک خود اطلاع دهید تا پزشک به این نتیجه برسد که آیا می‌‌توانید متقاضی مناسبی برای درمان باشد یا خیر.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که هیچ یک از روش‌هایی که برای لیفت صورت وجود دارند نمی‌توانند نتایج دائمی ‌را به وجود بیاورند و جراحی لیفت صورت معمولاً در مقایسه با لیفت شقیقه با نخ نتایج ماندگار تری را ایجاد می‌کند. نتایج حاصل از جراحی لیفت صورت می‌‌توانند تا یک دهه باقی بمانند حال آن که نتایج حاصل از درمان با نخ به طور کلی حدود یک تا سه سال باقی خواهد ماند. با این حال با توجه به اینکه لیفت صورت با نخ با خطرات کمتری همراه می‌باشد تعداد زیادی از افراد متقاضی درمان با این روش خواهند شد و پزشک از نخ بخیه استفاده می‌‌کند و آنها را در نواحی مورد نظر قرار می‌دهد تا بدن به جذب آنها بپردازد.

 

دوران بهبود پس از لیفت صورت با نخ چقدر طول می‌کشد؟

یکی از بزرگترین مزایای درمان با نخ در مقایسه با جراحی لیفت صورت این است که دوران بهبود پس از آن بسیار کوتاه می‌باشد. بیمارانی که تحت جراحی لیفت صورت قرار می‌‌گیرند باید بیهوش شوند و تا چند روز به استراحت در منزل نیاز دارند اما لیفت صورت بانخ با چنین مشکلاتی همراه نمی‌باشد. بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند تا حداقل به مدت سه روز پس از عمل به کمک اعضای خانواده خود نیاز دارند به این ترتیب اگر بیمار فرزند کوچک دارد به پرستار نیاز پیدا می‌کند. بیماران شاغل به یک تا دو هفته مرخصی نیاز دارند تا صورت آنها بهبود پیدا کند.

از سوی دیگر دوران بهبود از لیفت صورت با نخ به سرعت سپری می‌‌شود و از آنجایی که بیمار تحت بیحسی موضعی قرار می‌گیرد با عوارض حاصل از بیهوشی عمومی مواجه نخواهد شد و پس از اتمام کار پزشک می‌تواند خودش به منزل یا محل کارش برگردد. اگرچه برخی از بیماران پس از لیفت صورت با نخ دچار مقداری درد قرمزی و تورم خواهند شد این مشکل معمولاً به سرعت برطرف می‌‌گردد آنها هیچ چگونه ممنوعیتی برای بازگشت به محل کار نخواهند داشت. به ندرت پس از لیفت صورت با نخ مصرف داروی مسکن ضرورت پیدا می‌‌کند.

لیفت صورت با نخ برای آن دسته از بیماران ضروری است که فرزند کوچک در منزل دارند یا به واسطه شغلی که دارند بسیار پر مشغله می‌باشند.

اگرچه دوران بهبود پس از یک صورت با نخ به سرعت سپری می‌شود بیمار باید در دوران بهبود به چند نکته مهم توجه نماید. مهمترین مسئله ای که بیمار باید در نظر داشته باشد این است که به هیچ عنوان به دستکاری کردن صورت خود نبرد آزد و حداقل تا یک هفته از تمیز کردن صورت خود یا استفاده از کرم مرطوب کننده در نواحی درمان خودداری کند. بیمار باید کاملاً دقت داشته باشد و در هنگام خواب صورت خود را محکم روی بالش فشار ندهد تا از جابجا شدن نخ بخیه جلوگیری گردد. لیفت صورت با نخ و عوارض بسیار کمی همراه است زیرا یک روش غیر تهاجمی باشد این روش باعث ایجاد بافت اسکار و کبودی شدید، خونریزی و سایر عوارض جانبی که در جراحی لیفت صورت مطرح می‌شود نخواهد شد.

در برخی موارد نادر ممکن است بیمار دچار التهاب، عفونت یا برجسته شدن نخ بخیه زیر سطح پوست خود شود که در چنین شرایطی پزشک به خارج کردن نخ بخیه می‌‌پردازد و صورت بیمار به حالت اول بر خواهد گشت. در نهایت از آنجایی که لیفت صورت با نخ ارزان ‌تر از جراحی لیفت صورت می‌باشد طرفداران زیادی دارد.

هزینه و قیمت لیفت شقیقه با نخ

بالا کشیدن پوست شقیقه با روش های مختلفی انجام می شود که بنا بر جزئیات صورت هر فرد، می تواند متفاوت باشد. به همین علت شیوه مورد استفاده و نوع نخ و تجربه پزشک و کلینیک انتخابی شما بر روی قیمت لیفت شقیقه با نخ تاثیرگذار خواهد بود. به عنوان مثال لیفتینگ شقیقه بدون جراحی با کشیدن و بالا بردن شقیقه با نخ یا پلاسما جت قابل قیاس نیست و متفاوت می باشد.از دیگر مواردی که بر روی قیمت و هزینه لیفت شقیقه تاثیرگذار است می توان به موقعیت جغرافیایی که شخص عمل لیفتینگ را انجام می دهد، دستمزد پزشک متخصص و انتخاب شیوه بالا بردن شقیقه از عوامل تاثیرگذار بر روی نرخ لیفت و بالا بردن شقیقه می باشد.

 

عوارض لیفت شقیقه

هر عملی که بر روی هر قسمتی از بدن انجام شود مطمئنا دارای عوارض و اثراتی خواهد بود که از عوارض و اثراتی که بعد از لیفت شقیقه و ابرو بوجود می آید می توان به پف کردن و ورم کردن صورت،زخم های اسکار و کبودی اشاره کرد.البته دوره نقاهت جراحی کشیدن ابرو و شقیقه بسیار کوتاه مدت می باشد و براحتی و در سریع ترین زمان ممکن از بین می روند.

 

سخن آخر درباره لیفت شقیقه با نخ

همانطور که در طول مقاله مرور کردیم، لیفت شقیقه با نخ می تواند راهی موثر برای جوانسازی و زیباسازی پوست باشد. شما عزیزان اگر پس از مطالعه این مقاله نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوال های احتمالی خود هستید، کافی است که با شماره لیلیان کلینیک که در سایت درج شده است تماس حاصل فرمایید. لیفت شقیقه با نخ روشی کم خطر و کم دردسر برای بالا کشیدن پوست شقیقه است که با توجه به انتظار و جزئیات صورت هر فرد می تواند به روشی متفاوت انجام شود. برای دریافت وقت مشاوره پزشک نیز می توانید با شماره لیلیان کلینیک تماس بگیرید.

کلینیک زیبایی لیلیان، مناسبترین کلینیک برای لیفت شقیقه با نخ

لیلیان کلینیک با تکیه بر دانش و تجربه پزشکان خود در حوزه زیبایی و و درمان پوست و مو به شما تضمین می کند که دریافت خدمات از ما به معنای دریافت خدمات با بالاترین کیفیت ممکن است. برای بازدید حضوری از کلینیک و دریافت وقت مشاوره پزشک می توانید با شماره درج شده در سایت کلینیک زیبایی لیلیان تماس حاصل فرمایید.

سایر خدمات لیفت با نخ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *