مزوتراپی صورت چیست؟ +مزایا و هزینه

مزوتراپی صورت + هزینه و مزایای مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت و هزینه و مزایای این روش جوانسازی پوست

با گذر زمان و افزایش سن در تمام قسمت های بدن تغییراتی ایجاد می شود که در برخی افراد این تغییرات خوشایند نیست. شاید بتوان گفت در بیشتر افراد ایجاد چین و چروک ها در پوست می تواند ایجاد حس های نامناسب کند. این تغییرات را می توان در پوست تا حد زیادی کنترل کرد.

از گذشته تا کنون افراد زیادی به دنبال راه حل هایی برای از بین بردن این آثار بر روی پوست خود هستند.

گاهی این تلاش ها باعث می شوند که استفاده از راهکارهای مختلف و نادرست نتایج معکوس بر روی پوست داشته باشند و در روند جوانسازی پوست موثر نیستند.

مزوتراپی صورت یکی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست است. کلینیک زیبایی لیلیان در ادامه این مقاله به بررسی مزوتراپی صورت خواهد پرداخت.

تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا به سوال های متدوال درباره مزوتراپی صورت پاسخ دهیم. برای آنکه با مزوتراپی و نحوه عملکرد آن بیشتر آشنا شوید می توانید به این مقاله سر بزنید.

مزوتراپی صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

مزوتراپی روشی است که در آن پزشک با استفاده از سوزن های بسیار کوچک موادی همچون آنزیم ها و هورمون ها و ویتامین و مواد مغذی را به لایه میانی پوست تزریق می کنند. این روش برای اولین بار در فرانسه استفاده شده است.

البته در آن زمان از مزوتراپی برای تسکین درد ناشی از برخی بیماری ها استفاده می شده است. با این حال پس از مدتی برای از بین بردن چربی های اضافی و زیباسازی و جوانسازی پوست نیز استفاده شده است.

واژه “مزو” به معنی وسط می باشد و از آن جایی توسط سوزن هایی ظریف مواد مغذی به لایه میانی پوست تزریق می شود، به این روش مزوتراپی می گویند. ایده اصلی استفاده از این روش این است که با بهبود گردش خون در ناحیه آسیب دیده، پوست صورت تقویت شود و التهاب ها کاهش پیدا کنند.

مزوتراپی صورت برای چه افرادی مناسب است؟

به طور کلی می توان گفت هیچ محدودیتی برای استفاده از مزوتراپی صورت وجود ندارد. افرادی که سن آن ها به 18 سال رسیده باشد، می توانند از این روش برای بهبود وضعیت پوست خود استفاده کنند.

تکنیک مزوتراپی برای قسمت های مختلف بدن همانند شکم، ران، پاها و بازوها و از همه مهم تر، صورت کاربرد دارد.

اما چند هدف اصلی برای استفاده از مزوتراپی وجود دارد که به شرح زیر می باشند.

 1. کاهش یا از بین بردن چربی‌های اضافی
 2. کاهش سلولیت
 3. رفع چین و چروک‌ها و خطوط ریز صورت
 4. کمک به سفت شدن پوست
 5. رفع لکه‌های تیره از پوست
 6. کمک به درمان آلوپسی

همانطور که گفته شد در بهره بردن از این تکنیک، گردش خون بهبود پیدا می کند و مشکلات پوستی برطرف می شوند.

البته باید این نکته را بدانید که اثربخشی مزوتراپی صورت بیشتر از هر عامل دیگری به هدف ها و نیاز های فرد بستگی دارد. وضعیت و ویژگی های پوستی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

به طور مثال اگر مشکل اصلی پوست یک فرد چین و چروک باشد، از موادی خاص برای رفع چین و چروک استفاده خواهد شد و تزریق این مواد به فردی که مشکل سلولیت در پوست را دارد، کمک نخواهد کرد. در واقع استفاده از این تکنیک درمانی به شکلی تخصصی انجام می شود.

در مزوتراپی صورت از چه موادی استفاده می شود؟

همانطور که در بخش های قبلی مقاله بیان شد، انتخاب دارو و ترکیبات آن برای تزریق در روش مزوتراپی صورت بستگی به نیاز و اهداف فرد دارد. اما به طور کلی می توان گفت مواد استفاده شده در تزریق مزوتراپی موارد زیر هستند.

 • ویتامین‌های مختلف و مواد معدنی
 • عصاره گیاهان
 • آنزیم‌هایی مانند کلاژناز و هیالو رو نیداز
 • هورمون‌هایی مانند کلسی تونین و تیروکسین
 • داروهای گشاد کننده عروق و آنتی بیوتیک‌ها

تزریق این مواد به لایه میانی پوست می تواند باعث شود که اثربخشی سریع رخ دهد. سوزن های کوچک در عمق های مختلفی این محلول ها را به پوست تزریق می کنند.

آیا استفاده از مزوتراپی صورت روشی ایمن است؟

چون هیالورونیک اسید به طور طبیعی در پوست وجود دارد و میزان آن با بالا رفتن سن کاهش می‌یابد، تزریق آن در لایه مزودرم پوست کاملاً ایمن و گزینه‌ای مناسب و موثر برای جوانسازی صورت است.

مزایای مزوتراپی صورت چیست؟

انجام روش مزوتراپی صورت و پوست توسط FDA تاییده نشده است. اما متخصصان پوست و زیبایی به تجربه دریافت کرده اند که مزوتراپی صورت می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

دریافت غلظت بالایی از ویتامین‌ها و سایر مواد تشکیل‌ دهنده توسط پوست

طراوت و جوانی پوست با تزریق ترکیبات مغذی ممکن می شود. زیرا این محلول ها از غلظت بالایی برخوردارد هستند. اگر این روش به دقت بالایی انجام شود، مواد مغذی به پوست خواهند رسید و ظاهر پوست بهبود خواهد یافت.

جایگزینی برای جراحی‌های گران‌ قیمت

مزوتراپی صورت روشی کم تهاجمی است که از عوارض چندانی به همراه ندارد. برای آنکه از پوستی جوان و شاداب برخوردار باشید، نیازی به پذیرفتن ریسک عمل جراحی نخواهید داشت.

زیرا استفاده از این تکنیک کم تهاجمی سرم ها و مواد مورد نیاز پوست را از طریق سوزن های کوچکی به لایه میانی پوست که همان مزودرم است انتقال خواهد داد. به این ترتیب شما پوستی سالم و جوان خواهید داشت و با هزینه ای کمتر به این نتیجه خواهید رسید.

روشن شدن و شفافیت پوست با مزوتراپی صورت

با بهره بردن از این تکنیک می توانید انواع لکه های ناشی از پیری و رنگدانه های حاصل از تابش نور خورشید و همچنین جای زخم ها را درمان کنید. این تکنیک پوست را روشن تر می کند و شفافیت را به پوست باز می گرداند. زیرا بهبود گردش خون در پوست و رسیدن مواد مغذی به سلول ها باعث سلامت پوست خواهد شد.

مزوتراپی صورت برای حفظ رطوبت و آبرسانی به پوست

رطوبت مورد نیاز پوست و آبرسانی به پوست از دست آوردهایی است که با استفاده از مزوتراپی صورت میسر خواهد بود. با آبرسانی پوست و مرطوب نگه داشتن آن روند پیری پوست کندتر می شود و خاصیت ارتجاعی آن بازمی گردد. در نتیجه افتادگی پوست و چین و چروک های ریز به کمک این تکنیک قابل درمان هستند. همانطور که گفته شد، مزوتراپی روش چندان پیچیده ای نیست و برای بهره مند شدن از مزایای آن می تواند با پزشک خود مشورت کنید و برای از او راهنمایی دریافت نمایید.

تعداد جلسات مزوتراپی صورت چقدر است؟

برای رسیدن به نتیجه دلخواه در استفاده از این روش درمانی، باید دوره درمان خود را تکمیل نمایید. تعداد جلسات مزوتراپی پوست شما و نتیجه ای که از آن دریافت می نمایید، به انتظارات شما از درمان و وضعیت شما بستگی دارد. به طور معمول پزشک برنامه زمانی درمان شما توسط پزشک قبل از شروع روند درمان مشخص خواهد شد.

معمولا برای افراد مختلف از 8 تا 15 جلسه درمانی نیاز است. فاصله بین این جلسات نیز متغیر است. برای بیشتر افراد جلسات اولیه با فاصله یک هفته و جلسات بعدی با فاصله دو هفته انجام می شوند. با پیش رفتن روند درمان، جلسات می توانند به فاصله یک ماه نیز برگزار شوند.

بهبودی بعد از مزوتراپی صورت

همانطور که گفته شد مزوتراپی صورت یک تکنیک درمانی غیر تهاجمی است و به طور معمول نیازی به استراحت پس از انجام آن وجود ندارد. در واقع فرد پس از انجام این تکنیک می تواند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرد و به محل کار خود بازگردد. البته با همه این ها ممکن است که فرد به دلیل تورم و با احساس در در محل تزریق شده، نیاز به یک روز استراحت داشته باشد.

روند بهبود این روش درمانی با سرعت زیادی اتفاق می افتد و نیازی به نگرانی وجود ندارد. البته باید این نکته را بدانید که اثربخشی این تکنیک پس از 2 یا 3 روز خود را نشان می دهد و باید برای آن صبر نمود. برای دست پیدا کردن به نتیجه دلخواه باید تعداد جلسات بیشتری را برای مزوتراپی صورت در نظر گرفت.

پزشک متخصص به نیاز های پوستی شما توجه خواهد کرد و برنامه ای مشخص به شما ارائه می کند. تعیین جلسات درمانی بعدی بستگی به واکنش پوست فرد نسبت به مواد تزریق شده نیز بستگی دارد.

هزینه مزوتراپی صورت چقدر است؟

هزینه مزوتراپی صورت برای ناحیه های مختلف می توند تفاوت داشته باشد. اینکه فرد به چه علتی درمان را آغاز کرده و نوع مواد تزریق شده برای او کدام است، روی هزینه نهایی تاثیرگذار خواهد بود.

به همین علت هزینه مزوتراپی پوست بعد از جلسه مشاوره پزشک و معاینه او و بررسی عوامل مختلفی که نام برده شد، تعیین می شود و توسط پزشک به شما اعلام خواهد شد.

مزوتراپی برای از بین بردن اسکار و برای پوست به این دلیل که از دسته عمل های زیبایی محسوب می شود، بیشتر بیمه ها این عمل را تحت پوشش قرار نمی دهند.

سخن پایانی و نتیجه گیری

مزوتراپی صورت یکی از انواع استفاده از تکنیک مزوتراپی برای پوست است که روشی کم تهاجمی و امن برای جوان سازی و شفاف کردن پوست است.

جایگزین مناسب عمل های زیبایی که با هزینه و ریسک کمتر می تواند به سلامتی و شادابی پوست شما کمک کند. شما عزیزان می توانید برای دریافت وقت مشاوره و یا بازدید حضوری از کلینیک تخصصی لیلیان با شماره ما در تماس باشید.

سایر خدمات مزوتراپی در کلینیک زیبایی لیلیان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *