کاشت مو به روش SUPER FUE، مراحل و مزایا+ هزینه

کاشت مو به روش SUPER FUE، مراحل و مزایا+ هزینه

از جدیدترین روش های کاشت مو که در نتیجه تاثیر استفاده تکنولوژی های جدید در کاشت مو شکل گرفته است، SUPER FUE نام دارد.

کاشت مو به روش SUPER FUE

اساس کار این روش Super FUE، اساس کار شبیه FUE است. در کاشت مو به روش کاشت مو به روش FUE یا Follicular Unit Extraction استخراج فولیکول ها به صورت جداگانه و مجزا است. در روش SUPER FUE تمامی مراحل برداشت و کاشت فولیکول ها توسط دستگاه ها انجام می شود.

تاثیرات استفاده از تجهیزات به روز و هوشمند در این روش، بسیاری از نقایصی که روش های دگیر دارند را برطرف نموده است.

این نکته را باید دانست که SUPER FUE یکی از با کیفیت ترین روش های کاشت مو شناخته می شود.

استفاده از این روش برای افراد مختلف می تواند تفاوت هایی داشته باشد. زیرا پزشک با توجه به وضعیت و نیاز فرد، موثرترین و بهترین روش کاشت مو را برای او انتخاب می کند.

استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته برای به دست آوردن نتیجه دلخواه کاشت مو کافی نیستند. باید این نکته را دانست که مهارت پزشک و تجربه او در استفاده از این تجهیزات است که اهمیت بسیار بالایی دارد.

لیلیان کلینیک با تکیه بر مهارت و تخصص پزشکان خود و استفاده از بروزترین تجهیزات، به عنوان یکی از بهترین مرکزهای تخصصی کاشت مو شناخته می شود. تمامی شرایط در مجموعه فراهم است تا بهترین نتیجه کاشت مو حاصل شود.

شما به عنوان فرد متقاضی کاشت مو این امکان را خواهید داشت که روش کاشت مو را به صورت شخصی انتخاب کنید، اما توصیه کلینیک تخصصی لیلیان این است که انتخاب روش کاشت مو را به پزشک واگذار نمایید.

چه کسانی کاندیدای مناسب کاشت مو به روش Super FUE هستند؟

به طور می توان گفت تمامی افرادی که علاقه مند به استفاده از این روش هستند، این امکان را دارند که از این روش استفاده نمایند. افرادی که موهای کم پشتی دارند، مناسب ترین افراد برای استفاده از این روش هستند.

استفاده از از روش Super FUE برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

همانطور که گفته شد بهتر است انتخاب روش مناسب کاشت مو را به پزشک بسپارید.

اشخاصی که دارای پوست سر سفت هستند و امکان استفاده از کاشت مو به روش FUT در آن ها امکان پذیر نیست.سفتی پوست سر گاهی به دلایل ژنتیکی است. در برخی مواقع انجام ورزش های سنگین یا کاشت موهای قبلی عامل سفت شدن پوست سر هستند؛

افرادی که به دلیل ضربه یا سوختگی دچار ریزش مو شده اند؛
افرادی که دچار ریزش موی ژنتیکی شده اند.

مراحل کاشت مو به روش Super FUE

 1. اسکن و آنالیز پوست سر و طراحی لیزری خط رویش مو؛
 2. ضد عفونی کردن پوست سر به منظور جلوگیری از عفونت؛
 3. بی حسی پوست سر به منظور از بین بردن احساس درد؛
 4. استخراج فولیکول ها از منطقه برداشت؛
 5. ذخیره فولیکول های استخراج شده؛
 6. کاشت فولیکول ها در منطقه بی مو.

مزایای کاشت مو به روش Super FUE

در ادامه به برخی از مزایای کاشت مو با این روش اشاره می کنیم.

 • این روش کاشت مو درد و خونریزی را در پی ندارد؛
 • بی حسی در این روش کاشت مو با استفاده از دستگاه های مخصوص بی حسی و بدون سوزن انجام می شود؛
 • خط مو در این روش بسیار طبیعی به نظر می رسد و موها ظاهری بسیار طبیعی دارند؛
 • تراکم موها در این روش حدود ۴ الی ۵ برابر روش های قدیمی تر است؛
 • در این روش کاشت مو، در یک دوره حداکثر ۶ الی ۹ ماهه، نتیجه کاشت مو را می بینید. در صورتی که در روش های قدیمی تر، پس از طی یک دوره ۱۲ الی ۱۴ ماهه، حداکثر تراکم موها مشخص می شود؛
 • با توجه به اینکه پانچ و قلم دستگاه یک بار مصرف هستند، احتمال انتقال بیماری در این روش، تقریبا صفر است؛
 • امکان برداشت مو از سایر قسمت های بدن، از دیگر مزایای این روش است؛
 • با توجه به اینکه از لیزرتراپی در منطقه کاشت استفاده می شود، ضمن اینکه التهابات منطقه کاشت کمتر می شود، ترمیم سریع تر صورت می گیرد و سرعت رشد موها نیز بیشتر می شود؛
 • در این روش جای زخم و اسکار روی سر، به کمترین مقدار می رسد؛
 • با توجه به غیرتهاجمی بودن کاشت مو به روش Super FUE و عوارض بسیار کم آن، دوران نقاهت در این روش بسیار کوتاه است؛
 • در کاشت مو به روش Super FUE امکان کاشت مو در ابرو، ریش و سبیل نیز وجود دارد.

معایب کاشت مو به روش Super FUE

معایب کاشت به روش Super FUE در مقایسه با مزایایی که این روش دارد قابل چشم پوشی هستند. اما باید این نکته را بدانیم که کاشت مو روشی است که چه در حالت تهاجمی بودن و چه در حالت غیر تهاجمی بودن، عوارضی به همراه دارد.

برخی از معایب استفاده از روش Super FUE را با هم مرور می کنیم.

در این روش کاشت مو نیز لازم است که موهای سر کوتاه شوند که شاید این نکته برای بسیاری از افراد آزاردهنده باشد؛

در این روش نیز از مواد بی حس کننده برای ایجاد بی حسی در سر استفاده می شود. در برخی افراد استفاده از مواد بی حسی سبب ایجاد واکنش های آلرژیک می شود؛

عوارضی از قبیل بی حسی، تورم و کبودی معمولا در تمام روش های کاشت مو مشاهده می شود؛ البته شدت این عوارض در روش های مختلف متفاوت است.

در روش Super FUE عوارض بعد از کاشت مو بسیار کم و دوران نقاهت کوتاه است؛ اما به هرحال عوارض با شدت کم در این روش نیز مشاهده می شوند؛
احتمال عفونت با درصد بسیار پایین (کمتر از ۱ درصد) در این روش نیز وجود دارد.

توصیه های قبل از کاشت مو

توصیه هایی در جلسه مشاوره توسط پزشک متخصص به فرد متقاضی داده خواهد شد که توجه به این توصیه ها و رعایت آن ها باعث می شود که آمادگی برای کاشت مو ایجاد شود و در نهایت نیز نتیجه نهایی کاشت مو ایده، به نتیجه دلخواه نزدیک تر خواهد بود.

رعایت این نکات در حفظ لامتی فرد نیز موثر خواهند بود. برخی از مهم ترین توصیه های قبل از کاشت مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در صورت وجود حساسیت به برخی از داروها از قبیل آنتی بیوتیک ها، لازم است که پزشک از این موضوع مطلع باشد؛

در صورتی که بیمار از داروها، مکمل های دارویی، گیاهان دارویی و ویتامین ها استفاده می کند، لازم است که با جزئیات کامل و به طور دقیق راجع به استفاده از آن ها با پزشک صحبت کند.

در صورتی که استفاده از آن ها خطراتی برای بیمار طی عمل داشته باشد، پزشک استفاده از آن ها را مدتی قبل از کاشت مو متوقف یا آن ها را با داروهای دیگر جایگزین می کند؛

برخی داروها سبب رقیق شدن خون و ایجاد مشکل خونریزی حین جراحی می شوند. استفاده از این داروها حداقل ۱۰روز قبل از کاشت مو باید متوقف شود. داروهایی از قبیل وارفارین و آسپیرین از این قبیل هستند؛

موها باید شب قبل از عمل شسته و تمیز شوند. استفاده از نرم کننده و ژل نیز ممنوع است؛

برخی افراد از اتاق عمل ترس دارند. برای اینکه اختلالی در فرآیند کاشت مو ایجاد نشود، لازم است که در جلسات قبل از کاشت مو بیمار این موضوع را به پزشک اطلاع دهد.

مراقبت های بعد از کاشت موی SUPER FUE

مراقبت های پس از کاشت مو را باید جدی گرفت و این مراقبت ها به این دلیل ضرورت دارند که در به دست آمدن نتیجه دلخواه اهمیت فراوانی دارند.
به طور معمول نکات مراقبتی زیر به افراد توصیه می شود.

اگر پزشک برای کاهش درد، دارویی تجویز کرده است، ضرورت دارد که حتما این داروها سر وقت مصرف شوند.

اگر پزشک برای جلوگیری از عفونت داروی آنتی بیوتیک تجویز کرده است، مصرف این داروها باید در فاصله های زمانی دقیق باشد. زیرا عملکرد درست این داروها در صورتی رخ می دهد که در زمان دقیق مصرف شوند.

شرکت در جلسات مشاوره ای که پس از کاشت مو لازم است برگزار شوند، بسیار اهمیت دارد. زیرا در این جلسه ها، پزشک رشد مو ها و کیفیت آن ها را بررسی می کند و در صورت وجود داشتن مشکل از روش های درمانی دیگر یا داروها برای ادامه و تکمیل یافتن درمان استفاده می کند.

جلسه های معاینه بعد از کاشت اهمیت بسیار زیادی دارند زیرا می توانند در صورت وجود التهاب های پوست و عفونت ها، با تجویز دارو و اقدامات لازم از سمت پزشک به بهبودی کمک کنند.

برای شروع دوباره ورزش و فعالیت های سنگین ورزشی حتما با پزشک مشورت کنید. زیرا شروع زودهنگام این فعالیت ها باعث تاخیر درمان شدن زخم ها و آسیب های احتمالی می شود. همچنین ممکن است به فولیکول های تازه کاشته شده نیز آسیب برسد.

از شامپو و شوینده ای استفاده نمایید که پزشک شما آن ها را مجاز می داند.

تعداد جلسات لازم برای کاشت مو به روش Super FUE

به طور کلی زمان لازم برای کاشت مو به روش های مختلف به وضعیت افراد متقاضی نیز بستگی دارد.

شرایطی از قبیل میزان ریزش مو و گستره منطقه خالی شده بر مدت زمان و تعداد جلسات لازم تاثیر گذار هستند.

معمولا کاشت مو به روش Super FUE در 1 یا 2 جلسه انجام می شود. البته اگر فرد دچار طاسی شدید باشد، ممکن است کاشت مو در دو مرحله و به فاصله های 8 الی 12 ماه انجام شود.

هزینه کاشت مو به روش Super FUE

همانطور که کلینیک تخصصی لیلیان در مقاله های دیگر کاشت مو اشاره کرده است، هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینجا به مهم ترین عوامل موثیر بر هزینه کاشت مو اشاره خواهیم کرد.
روش کاشت مو
اینکه از چه روشی برای کاشت مو استفاده می کنیم در دقت و کیفیت کاشت مو تاثیر می گذارد و در نتیجه بر هزینه نهایی کاشت مو نیز تاثیر گذار خواهد بود.

شرایط فرد: اینکه فرد متقاضی دارای چه ویژگی هایی است، از اهمیت بالایی برخوردار است. ویژگی هایی همانند وسعت منطقه طاسی و وضعیت بانک موی فرد.

امکانات و تجهیزات کلینیک زیبایی: با توجه به امکانات و تجهیزاتی که در کلینیک های زیبایی مختلف استفاده می شود، هزینه کاشت مو نیز در آن ها متفاوت است؛

پزشک متخصص: به روز بودن و مهارت و تجربه یک پزشک برای انجام کاشت مو اهمیت بسیاری دارد. همچنین از دیگر عوامل موثر بر هزینه کاشت مو همین موضوع است.

بعضی از روش های کاشت مو که نیاز به تجهیزات و تجربه کافی پزشک در استفاده از ابزارها را دارد، در تمامی کلینیک ها انجام پذیر نیستند.

در واقع می توان گفت هر چه تجربه و مهارت پزشک بیشتر باشد، هزینه نیز به همان نسبت بیشتر خواهد بود.

تراکم مو مدنظر فرد: به طور معمول در همان جلسه اول مشاوره از فرد مراجعه کننده پرسیده می شود که چه انتظاری از کاشت مو دارد و علاقه مند است تراکم موهایش به چه اندازه باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.