لیفت ابرو با بوتاکس - بوتاکس ابرو

لیفت ابرو با بوتاکس

بالا بردن ابرو با بوتاکس یا همان لیفت ابرو با بوتاکس، از روش های موجود برای افرادی است که می خواهند از راهی به غیر از جراحی، در فرم ابروهایشان تغییر ایجاد کنند.

چشم ها و ابروها از اجزای مهم صورت ما هستند. هر چند معیار دقیقی و معینی برای زیبایی انسان ها وجود ندارد و سلیقه هر فرد با فرد دیگر متفاوت است، اما می توان گفت چشم ها و ابرو ها در ظاهر چهره ها بسیار تاثیرگذارند. تغییرات حالات ابروها در بیشتر مواقع نشان دهنده احساسات درونی ما هستند. در واقع ما به شکلی ناخودآگاه از طریق ابروها احساس هایمان را در معرض نمایش می گذاریم.

همانطور که سلیقه هر فرد با فرد دیگر متفاوت است، تصمیم گیری برای پوست و مو نیز بسیار شخصی است. ما در ادامه این مقاله به نحوه عملکرد بوتاکس و لیفت ابرو خواهیم داشت و تا پایان آن بررسی خواهیم کرد که چه افرادی می توانند از بوتاکس استفاده کنند و ماندگاری لیفت ابرو با بوتاکس چقدر است و آیا ممکن است تزریق بوتاکس عوارض داشته باشد؟ به سوال هایی که ممکن است در روند تصمیم گیری بوتاکس ابرو و لیفت ابرو برای شما پیش آمده باشد، خواهیم پرداخت.
با ما همراه باشید.

اهمیت ابرو ها در چهره انسان

شاید گاهی در صورتمان به ابروها و شکل قرارگیری شان بی توجه باشیم اما باید بدانیم که ابروها یکی از مهم ترین اجزای صورت هستند. در هنرهای نمایش و گریم از ابروها به بهترین شکل استفاده می شود تا شکل ابروها بتواند احساسات را در چهره به خوبی منتقل کند.

به شخصیت های مختلف سینمایی نگاه کنید تا اثباتی باشد برای این ادعا باشد. اینکه معمولا شخصیت های منفی در روند داستان ابروهایی تیز با شیبی تند دارند. در مقابل نقش های منفی داستان، شخصیت هایی که قرار است دل از مخاطب بربایند، معمولا ابروها با چشم ها فاصله بیشتری دارند تا بی آلایشی و معصومیت را منتقل کنند.

البته مثال هایی که اینجا به آن ها اشاره شد، استفاده از شکل ابرو در سینما و نمایش را اثبات می کند. شاید ایده آل یک فرد که حرفه بازیگری را پیگیری نمی کند بسیار متفاوت باشد.
برای آنکه بهترین شکل ابروهایتان را بدانید، می توانید با پزشک متخصص در این باره مشورت کنید.
پزشک متخصص بر پایه ویژگی های صورت و ابروهای شما و هدف و شکل دلخواهتان روش درمانی مناسبی را پیشنهاد خواهد داد.

نحوه عملکرد بوتاکس و اثر آن چگونه است؟

بوتاکس همان سم بوتولینوم است که از باکتری ها تشکیل شده است. بوتاکس در آزمایشگاه های پیشرفته و برای استفاده درمانی و زیبایی تولید شده است و به بازار عرضه می گردد. برندهای مختلفی بوتولینوم را برای استفاده های درمانی و زیبایی تولید می کنند. «بوتاکس» یکی از برندهای تولید این نوع محصولات است. اما در کشور ما تزریق بوتولینوم به تزریق بوتاکس معروف شده و اغلب از همین اصطلاح استفاده می کنیم.
بوتولینوم بر روی عضلات تاثیر می گذارد و به طور موقت و به شکلی برگشت پذیر سبب فلج شدن آن ها می شود. پس از گذشت چند ما از تزریق، معمولا اثرات آن از بین رفته و عضلات شما دوباره فعال می شوند. در واقع این زمانی است که اگر تزریق به دلیل از بین بردن چین و چروک ها یا بالا بردن ابرو ها انجام شده است، چین و چروک ها دوباره ظاهر می شوند و شکل ابروها به حالت اولیه باز می گردد. در نتیجه برای تغییر حالت، زمان تزریق بعدی فرا رسیده است.

در چه مواردی از بوتاکس ابرو استفاده می کنند؟

تزریق بوتاکس به ناحیه ابرو معمولا به سه علت انجام می شود.

 1. لیفت ابرو : با تزریق بوتاکس و فلج شدن عضلاتی که ابروها را به سمت پایین می کشند، این امکان وجود دارد که ابروها را بالا ببریم.
 2. تغییر شکل ابرو : اگر در ابرو عدم تقارنی وجود دارد و یا از لحاظ ظاهر به گونه ای است که گمان می کنید نیازمند تغییر است، با تزریق بوتاکس این امکان وجود دارد که اصلاحاتی در شکل آن انجام شود.
 3. حذف خطوط اخم : بیشتر علت ایجاد چین و چروک های بین دو ابرو و خط اخم، عضله های ناحیه ابرو هستند که با تزریق بوتاکس این امکان وجود دارد که آن را اصلاح کنیم.

لیفت ابرو با بوتاکس

ابروها با بخش پایینی عضله قرار گرفته در ناحیه پیشانی در جای خود قرار گرفته اند. این عضله پیشانی عضله موثر در بالا کشیدن ابرو است. پایین کشیدن ابرو نیز نقش عضله پایین آورنده و عضله دیگری که در کنار چشم قرار دارد است.
برای بالا بردن یا همان لیفت ابرو باید در دو ناحیه بوتاکس تزریق شود.

عضلاتی که پایین آورنده هستند و در ناحیه بین دو ابرو قرار دارند، با تزریق بوتاکس فلج می شوند و باعث محو شدن خطوط اخم و بالا رفتن ابروها می شوند. می توان گفت تزریق بوتاکس به این ناحیه بیشترین تاثیر در بالا بردن ابرو را دارد.

بخش دمی یا همان انتهای ابرو نیز ناحیه دیگری است که تزریق بوتاکس به آن باید انجام شود. به طور معمول با تزریق در این بخش انتهایی ابرو 1 تا 2 میلی متر ابروها بالاتر می روند.

البته اینکه در چه ناحیه هایی بوتاکس تزریق می شود به نظر تخصصی پزشک و شکل صورت و ابروی شما بستگی دارد اما به طور معمول برای بالا بردن ابرو یا همان “لیفت ابرو با بوتاکس” در این دو ناحیه تزریق صورت می گیرد.

در شکل قوس ابرو ها نیز همزمان با لیفت ابرو می توان تغییر ایجاد کرد تا فرم دلخواه به دست بیاید. برای این تغییر به بخش هایی از عضله پیشانی بوتاکس تزریق می شود.

از بین بردن عدم تقارن ابرو

عدم تقارن ابروها از شایع ترین شکل های ابرو است که طبیعی نیز می باشد. همانطور که می دانید بدن ما و اندام و پوستمان در دو سمت بدن قرینه کامل نیستند. برای اثبات این مسئله کافی است به بدن خود نگاهی بیاندازیم تا متوجه شویم اعضایی از بدن که زوج هستند، در عین شباهت بسیار زیاد به یکدیگر، کاملا قرینه نیستند. اما به دید بعضی افراد قرینه نبودن شکل ابروها در صورت یک مشکل است که در راه حل این مشکل قدم هایی می توان برداشت.

عدم تقارن ابرو ها با تزریق بوتاکس امکان پذیر است. معمولا در اکثر این موارد با لیفت کردن ابرو پایین تر و کشیدن آن به سطح ابروی بالاتر، عدم تقارن حل می شود. این کار با تزریق بوتاکس در ناحیه بین دو ابرو و فلج کردن عضلات پایین آورنده انجام می پذیرد.
گاهی عدم تقارن به صورت طبیعی در ابروها وجود ندارد و در روند لیفت ابرو با بوتاکس این عدم قرینگی به وجود می آید. در این صورت می توان با تزریق بیشتر عدم تقارن را اصلاح کرد.

شرایط مناسب برای لیفت ابرو با بوتاکس

اینکه صورت شما چه ویژگی هایی دارد و شدت افتادگی و چین و چروک های پوستی شما تا چه اندازه است، از عواملی است که پزشک متخصص برای لیفت ابرو با بوتاکس آن ها را در نظر می گیرد.
عمق چین و چروک ها و شدت افتادگی پوست و جنس و زخامت در روش انتخابی پزشک تاثیر گذار هستند. اگر شدت موارد ذکر شده به حدی باشد که بوتاکس برای رفع آن ها مناسب نباشد، فرد شرایط مناسبی برای تجربه این روش زیبایی محسوب نمی شود.
در این صورت که چین و چروک ها شدید است و افتادگی پوست عمق زیادی دارد از سایر روش ها میتوان استفاده کرد. روش هایی همچون جراحی لیفت صورت که بدون بیهوشی صورت می گیرد و برای کسب نتیجه ماندگار و احتمالا ایده آل فرد مناسب است.
پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که قبل از تصمیم گیری برای استفاده از هر راه و روشی درمانی و زیبایی پوست، با پزشکی متخصص مشورت کنید تا پس از معاینه دقیق شما را راهنمایی کند.

آیا ممکن است با وجود تزریق بوتاکس حالت ابروها تغییر نکند؟

عضلات ابرو در بعضی افراد نسبت به اثر فلج کنندگی بوتاکس مقاوم هستند. معمولا در بیشتر این موارد با تزریق چند واحد بیشتر بوتاکس این مقاومت برطرف می شود. بنابراین تزریق تکمیلی نیز باید انجام پذیرد و دو هفته پس از تزریق باید جلسه ای برای پیگیری با پزشک خود داشته باشید و به کلینیک مراجعه نمایید تا از روندی که طی می شود اطمینان حاصل کنید و نتیجه دلخواه تان را بگیرید.

ماندگاری لیفت ابرو با بوتاکس به چه عواملی بستگی دارد؟

نتایج حاصل شده از تزریق بوتاکس در ناحیه های مختلف صورت به عوامل مختلفی بستگی دارند که ما در مقاله دیگری (ماندگاری بوتاکس ابرو) مفصلا به آن پرداخته ایم. اما به طور خلاصه در این مقاله نیز به آن اشاره می کنیم.

 • نقطه ی مورد نظر برای تزریق بوتاکس
 • توانایی عضله ناحیه تزریق شده در ایجاد چین و چروک های پوست (از نظر قدرت عضلانی)
 • جنس و شرایط پوستی فرد
 • بیماری های زمینه ای یا احتمال حساسیت فرد به ماده ی تزریق شده
 • شیوه ی تزریق پزشک متخصص
 • نوع بوتاکس تزریقی
 • مقدار بوتاکس تزریقی
 • اهمیت فرد به مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

عوارض و خطرات احتمالی لیفت ابرو با بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش هایی است که بین روش های زیبایی کمترین خطر را دارد. با همه این ها اما خطراتی وجود دارند که ما به بخشی از آن ها اشاره می کنیم تا نادیده گرفته نشوند.
بیشتر عوارضی که پس از تزریق بوتاکس ابرو دیده می شود خفیف هستند و ندرت پیش می آید که اتفاق های غیر قابل پیش بینی رخ دهد.
عوارضی همچون: سردرد، درد در ناحیه تزریق شده و بی حسی از عوارضی هستند که گاهی مشاهده می شود. عوارض جدی که بد ندرت دیده می شوند اما بسیار خطرناک هستند را نیز با هم مرور می کنیم تا در صورت تجربه هر کدام یک از این عوارض در اولین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید.

 1. تنگی نفس و دشواری در تنفس
 2. افتادگی ابرو ها یا پلک
 3. دشواری در بلع یا قورت دادن
 4. تغییر در شکل حرف زدن

هزینه تزریق بوتاکس به ابرو

معمولا هزینه تزریق بوتاکس به ابرو به دو عامل بستگی دارد:

 • تعداد واحد تزریق بوتاکس : برای طی شدن روند کامل و به دست آمدن نتیجه دلخواه باید حدود 30 تا 50 واحد بوتاکس تزریق شود. البته این مقدار توسط پزشک متخصص مشخص می شود.
 • برند بوتاکس : در کشور ما ایران برندهای مختلفی وجود دارد که استفاده هر یک از آن ها هزینه متفاوتی برای شما دارد. برند های اروپایی و آمریکایی در میان برند ها بالاترین قیمت را دارند.

چند توصیه مراقبتی برای بعد از لیفت ابرو با بوتاکس

پس از آن که تزریق بوتاکس ابرو انجام گرفت، حتما به توصیه های پزشک خود دقیق عمل کنید تا نتیجه دلخواه به دست آید. ما هم به چندی از این توصیه ها اشاره ای خواهیم داشت.

 1. تا 4 ساعت پس از تزریق نباید دراز بکشید و سر خود را صاف نگه دارید تا بوتاکس حالت خود را از دست ندهد.
 2. معمولا پزشکان توصیه می کنند که در دو ساعت ابتدایی تزریق، هر چند دقیقه یک بار، عضلات بین دو ابرو را منقبض کنید و حرکت دهید. تجربه ها نشان می دهد که با انجام انقباض عضله، بوتاکس بهتر جذب می شود.

دوره نقاهت لیفت ابرو با بوتاکس

از دلایلی که باعث می شود افراد تزریق بوتاکس ابرو را به جراحی لیفت برتری بدهند، کم دردسر و کم خطرتر بودن این راه است. خلاف روش های جراحی که نیازمند دوره استراحت طولانی تری هستند، پس از تزریق بوتاکس ابرو می توان به منزل رفت و یا به کارهای روزمره پرداخت. البته توصیه پزشکان معمولا این است که حداقل دو ساعت پس از تزریق استراحت کرده و به محل کار خود نروید.

مشاهده نتایج و ماندگاری اثرات لیفت ابرو با بوتاکس

اثرات تزریق بوتاکس ابرو بسیار زود خود را نشان می دهند. فرآیند فلج شدن عضلات به طور معمول بلافاصله پس از تزریق شروع می کردد و در عرض یک هفته تکمیل می شود. تجربه ها نشان میدهد که نتایج پایانی را حدود یک ماه بعد از تزریق می توان مشاهده کرد.
ماندگاری بوتاکس به طور معمول بین 3 تا 4 ماه است. البته این زمان به عواملی بستگی دارد که به بخشی از آن ها در مقاله اشاره شد. پس از تزریق اولیه، ماندگاری بوتاکس بیشتر خواهد شد.

سخن پایانی و نتیجه گیری

لیفت ابرو با بوتاکس با اعمال بی حسی موضعی در زمان کوتاهی انجام می پذیرد. نتیجه حاصل شده از این روش بعد از حدود یک تا سه روز خود را نشان می دهد.
پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای پیدا کردن روش مطمئن و مناسب برای پوست صورتتان حتما با متحصصین این حوزه مشورت نمایید و کلینیکی مطمئن و مناسب را برای تزریق بوتاکس به ابرو انتخاب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.