هزینه و ماندگاری بوتاکس ابرو

مدت زمان ماندگاری بوتاکس ابرو

طول عمر و ماندگاری بوتاکس ابرو

بوتاکس ابرو روشی برای از بین بردن خطوط اخم بین دو ابرو است. هم چنین برای بالا بردن ابروها نیز می توان از بوتاکس ابرو استفاده کرد. ابروها یکی از اجزای مهم صورت هستند که بیشتر اوقات برای ما انسان ها، بیان احساسات با آن ها صورت می گیرد.

با افزایش سن کم کم چین و چروک ها روی پوست ظاهر می شوند و این اتفاق تا حد زیادی طبیعی است. پوست ما هم مثل خودمان آرام آرام پا به سن می گذارد و شادابی دوره جوانی اش را از دست می دهد. به دید مجموعه ما این اتفاق برای پوست به هیچ عنوان زشت نیست. روندی طبیعی است که هر انسانی دیر یا زود در زندگی اش آن را تجربه می کند.

اما چین و چروک ها و افتادگی های پوست همیشه در اثر افزایش سن پدیدار نمی شوند. گاهی این اتفاق‌ها عواملی خارجی دارند، همانند مراقبت نکردن از پوست و یا عدم قرینگی هایی که از بدو تولد وجود دارند. صد البته که این عوامل نیز، آن هایی نیستند که به خاطرشان، پوست‌مان و یا خودمان را دوست نداشته باشیم.

اما انتخاب شخصی هر فرد درباره نحوه برخورد با خودش و پوستش متفاوت است.
ما در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به اندازه ماندگاری بوتاکس ابرو و عواملی که در این اندازه ماندگاری تاثیرگذار هستند. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با عملکرد بوتاکس نیز تا حدی آشنا شوید.

بوتاکس چگونه چین و چروک را از بین می برد؟

پس از تزریق بوتاکس به درون عضله، اعصاب متصل به آن برای مدتی فلج می شود. در نتیجه این اتفاق برای مدتی عضله بدون حرکت می ماند. پس از مدتی(معمولا چند ماه) پایانه های عصبی جدید که تحت تاثیر بوتاکس نیستند، ارتباط های جدیدی ایجاد می کنند و عضله مجددا توانایی انقباض را به دست آورده و شاهد این خواهیم بود که چین و چروک ها روی صورت و یا در هر ناحیه ای که بوتاکس تزریق شده، دوباره ظاهر می شوند.
تعداد عضله های صورت به گفته متخصصان 43 عدد است و برای از بین بردن هر چروک ها و یا افتادگی های مختلف در صورت باید میزان متفاوتی از بوتاکس تزریق شود.
به عنوان مثال برای ناپدید کردن چین و چروک اطراف چشم معمولا 8 تا 14 واحد بوتاکس استفاده می شود. برای از بین بردن خط اخم بین ابروها نیز معمولا از 18 تا 36 واحد بوتاکس استفاده می شود.
طول عمر و ماندگاری بوتاکس ابرو استفاده شده، به ناحیه مورد استفاده بستگی دارد. به اینگونه که هر چه عضله حجم بیشتری داشته باشد، بوتاکس بیشتری احتیاج است و نتایج دلخواه در عضله های کوچک با میزان بوتاکس کمتری به دست می آیند. در ادامه به بررسی راهکاری هایی برای افزایش طول عمر بوتاکس ابرو خواهیم پرداخت.

چه عواملی بر ماندگاری بوتاکس ابرو تاثیرگذارند؟

  1. متابولیسم بدن : اینکه عملکرد بدن شما چگونه است، خیلی تحت کنترل شما نیست. اما سبک زندگی بر عملکرد بدن تاثیرگذار است. هر چه سوخت و ساز بدن شما بیشتر باشد، ماندگاری بوتاکس ابرو کمتر خواهد بود. به طور مثال در ورزشکاران اثر بوتاکس ابرو زودتر از افراد با فعالیت بدنی کمتر از بین می رود.
  2. نوع ماهیچه : یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در ماندگاری بوتاکس ابرو، نوع ماهیچه ای است که به آن بوتاکس تزریق می شود. هر چه ماهیچه فعال تر باشد به در طول روز با تغییر حالات صورت آن را تکان بدهید، بوتاکس زودتر تجزیه می شود و ماندگاری بوتاکس ابرو کمتر خواهد بود.
  3. تعداد دفعات تزریق بوتاکس : هر چه تعداد تزریق های بوتاکس ابرو بیشتر باشد، عضله ها به مرور ضعیف تر می شوند و در نتیجه این اتفاق، ماهیچه و حرکات آن کمتر شده و سرعت تجزیه بوتاکس نیز کاهش می یاید.

چگونه ماندگاری بوتاکس ابرو را افزایش دهیم؟

دوز مناسب بوتاکس برای ابرو تزریق شود

هنگامی که در حال تجربه اولین تزریق بوتاکس هستید، عضله هایتان قوی تر هستند. به منظور دریافت نتیجه دلخواه باید اطمینان حاصل کنید که دوز مناسبی از بوتاکس برای ناحیه مورد نظر استفاده می شود. به مرور زمان و پس از تزریق اولیه و ضعیف شدن عضله ها شما به بوتاکس کمتری نیاز دارید. به طور مثال همانطور که گفته شد معمولا برای از بین بردن اخم ابرو به 20 واحد بوتاکس نیاز است و معمولا ماندگاری اولیه آن 4 ماه است. اما پس از تزریق اول و ضعیف شدن ماهیچه، 15 واحد بوتاکس برای از بین بردن آن کافی است و اینبار حدود 6 ماه ماندگاری خواهد داشت.

مصرف مکمل زینک به جذب بوتاکس کمک می کند

بوتاکس یک عضو از خانواده آنزیم حساب می شود و جذب آن به زینک وابسته است. به همین علت است که معمولا پزشک پس از تزریق به شما توصیه می کند برای جذب بهتر بوتاکس مکمل زینک را مصرف کنید. مکمل زینک می تواند در نتایج حاصل شده از تزریق بوتاکس تاثیرگذار باشد. مخصوصا برای افرادی که دچار کمبود زینک هستند. تجربه ها نشان می دهد که مصرف زینک و ترکیبات موجود در آن به مدت 4 روز قبل از تزریق بوتاکس می تواند باعث افزایش طول عمر نتایج حاصل از تزریق گردد.

پماد رتین آ در محل تزریق بوتاکس

در کنار استفاده از بوتاکس، استفاده از سایر محصولات موضعی پیری از قبیل همین پماد می تواند به رسیدن نتیجه دلخواهتان کمک کند. البته برای استفاده از هرگونه پماد موضعی پس از تزریق بوتاکس بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

نوع بوتاکس تزریق شده

در کشور ما به دلایل مختلف، انواع برندهای بوتاکس موجود است. باتوجه به نیاز خود و با مشورت گرفتن از دکتر می توانید یکی از این برندها را انتخاب کنید. انواع برندها می توانند ماندگاری های متفاوتی داشته باشند. در نظر داشته باشید که بهترین نوع بوتاکس لزوما آن نیست که ماندگاری بیشتری داشته باشد.

تزریق بوتاکس دیسپورتتزریق بوتاکس مصپورت

کلینیک تزریق بوتاکس ابرو

در ادامه مواردی که بالاترگفته شد، عوامل موثر در ماندگاری بوتاکس ابرو به پزشک و کلینیک تزریق بوتاکس بستگی دارد. یک پزشک باتجربه و آشنا با آناتومی صورت، می تواند بوتاکس مناسب و به اندازه کافی تزریق کند و در نتیجه نتیجه دلخواه به دست آید.

کلینیک زیبایی لیلیان

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس ابرو

پس از تزریق بوتاکس و رسیدن به نتیجه دلخواه، با انجام مراقبت هایی می توانید ماندگاری آن را بیشتر کنید. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی از این راهکارها.

داروهای تجویزی را مصرف کنید

برای افزایش ماندگاری بوتاکس ابرو، داروهای تجویز شده توسط پزشک را به صورت منظم مصرف کنید.

از آفتاب دور بمانید

نور مستقیم آفتاب زمانی که برای طولانی مدت بر روی پوست بتابد، باعث می شود جوانی و شادابی پوست از بین برود و چین و چروک ها ظاهر شوند. اشعه های نور خورشید بر روی ماندگاری بوتاکس ابرو نیز تاثیر منفی دارند. پس تا جای ممکن کمتر در معرض نور آفتاب قرار بگیرید و از ضد آفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید.

مواد آرایشی مصرف نکنید

مواد شیمیایی موجود در مواد آرایشی باعث پیر شدن پوست شما می شوند. با مصرف اینگونه مواد رطوبت پوست شما از دست می رود و چروک ها روی پوست صورتتان ظاهر می شوند. و در نتیجه آن اثر بوتاکس از بین خواهد رفت.

اصول خواب را رعایت کنید

فشار آوردن به قسمت های بوتاکس تزریق شده ممکن است باعث جابجایی آن شود. با صحیح خوابیدن و وارد نکردن فشار به ابروها، می توانید تا حدی ماندگاری بوتاکس ابرو تزریق شده را بیشتر کنید.

جمع بندی و کلام آخر در تزریق بوتاکس ابرو

ما در این مقاله سعی کردیم از نحوه عملکرد بوتاکس ابرو و عوامل موثر در زمان ماندگاری آن صحبت کنیم. در نهایت باید این را بگوییم که ماندگاری بوتاکس ابرو به عوامل مختلفی مربوط است و نتیجه تزریق بین یک یا دو هفته نمایان خواهند شد و ماندگاری بوتاکس ابرو معمولا بین 3 تا 6 ماه است. معمولا اولین تزریق بوتاکس نتیجه دلخواه را به همراه ندارد و جلسه دوم درمانی که معمولا به فاصله دو هفته بعد از تزریق برگزار می شود، می تواند نتایج بهتری را همراه داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.