کربوکسی تراپی زیر چشم + مزایا و هزینه

کربوکسی تراپی زیر چشم + مزایا و هزینه کربوکسی تراپی زیر چشم

کربوکسی تراپی زیر چشم چیست؟

کربوکسی تراپی به تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست گفته می شود. این گاز به طور طبیعی در بدن وجود دارد و تزریق آن به بدن بی ضرر است. میزان تزریق گاز به پوست به وسیله دستگاه سنجیده می شود.

در زمانی که میزان گاز در پوست بیش از حد مجاز شود، بدن این مورد را به عنوان کمبود اکسیژن تلقی می کند.

در نتیجه کمبود اکسیژن جریان خون در ناحیه مورد نظر افزایش می یابد. افزایش جریان خون سبب افزایش رسیدن مواد مغذی به ناحیه مورد نظر می شود و ترمیم سلول های پوست اتفاق می افتد.

از کربوکسی تراپی می توان برای نواحی مختلف بدن استفاده کرد و کربوکسی تراپی زیر چشم هم یکی از ناحیه های مورد استفاده آن ها است.

کربوکسی تراپی را می توان در کدام ناحیه ها انجام داد؟

قسمت های حوالی اطراف پلک، پوست صورت و گردن و پشت دست ها ناحیه هایی هستند که کربوکسی تراپی می تواند نتایج ایده آلی در آن ها ایجاد کند.

همچنین استفاده از کربوکسی تراپی می تواند برای بیماری هایی همانند پسوریازیس، ایسکیمیک اندام تحتانی، ریزش مو و حتی کاهش درد و اسپاسم عضله در پزشکی ورزشی، کاربرد داشته باشد.

درمان استرچ مارک و از بین بردن اسکار آکنه و جای جراحی و همچنین رفع افتادگی پوست و از بین بردن خطوط دور دهان و خط خنده نیز از کاربردهای مهم کربوکسی تراپی است.

برطرف کردن ترک های پوستی: ترک‌های پوستی به دلیل از بین رفتن رشته‌های قابل انعطاف پوست ایجاد می‌شود.

با تزریق گاز در طول درمان کربوکسی تراپی ، بازسازی سلولی تحریک شده و کلاژن جدید و الاستین تشکیل می‌شود، و پوستی را که به دلیل ترک‌های پوستی ترک خورده است، پر می‌کند.

در ادامه به چگونگی استفاده از کربوکسی تراپی زیر چشم برای از بین بردن تیرگی اطراف چشم خواهد پرداخت.

کربوکسی تراپی چیست؟

کلینیک تخصصی لیلیان در مقاله دیگری به طور مفصل به شرح چگونگی کربوکسی تراپی و چگونگی انجام آن پرداخته است.

اما در اینجا هم به طور خلاصه مروری بر نحوه انجام این روش و عملکرد آن خواهیم داشت.

به طور معمول با بالا رفتن سن و عبور از سن 40 سالگی سطح اکسیژن خون کاهش پیدا می کند.

در نتیجه دریافت کمتر اکسیژن توسط پوست، احتمال بروز چین و چروک بیشتر می شود.

می توان گفت وجود گاز CO2 در بافت ها می تواند باعث تحریک و افزایش جریان خون باشد.

همچنین ایجاد مویرگ ها و افزایش توانایی بازسازی و تولید کلاژن و الاسین نتیجه وجود دی اکسید کربن در زیر پوست است.

در کربوکسی تراپی زیر چشم، دی اکسید کربن ابتدا با ایجاد آسیب ناشی از فشار و ضربه، سلول های چربی را شکننده می کند. با افزایش جریان خون در بافت ها، افزایش اکسیژن در ناحیه مورد نظر اتفاق می افتد.

در محل تزریق در اکسید کربن، وجود گاز CO2 سبب تشکیل رگ های کوچک خونی و افزایش اکسیژن می شود.

افزایش فشار بافتی ناشی از حضور CO2 باعث یک سلسله فعالیتها به شکل آبشاری شده که نتیجه آنها تجزیه چربی خواهد بود.

در سایر موارد نیز افزایش جریان خون و تشکیل مویرگ‌های جدید، منجر به تولید سلولها و تارهای کلاژن و الاستین و در نهایت جوانسازی پوست در محل تزریق خواهد شد.

کربوکسی تراپی زیر چشم چگونه انجام می شود؟

می توان گفت بهترین گزینه برای از بین بردن حلقه تیره رنگ دور چشم و چین و چروک اطراف چشم است. خون رسانی با انجام کربوکسی تراپی زیر چشم بهبود پیدا می کند و در نتیجه آن تیرگی ها و چین و چروک های زیر چشم از بین خواهند رفت.

اگرچه خصوصیات درمان با توجه به ناحیه ای که تحت درمان قرار می گیرد، متفاوت است، اما مکانیسم درمان در تمام این نواحی شباهت بسیار زیادی به هم دارد. همان گونه که پیش تر اشاره کردیم، درمان تیرگی ها و چین و چروک های زیر چشم یکی از مهم ترین مزایای کربوکسی تراپی می باشد.

برای انجام کربوکسی تراپی زیر چشم پزشک اندازه گاز جاری شونده را با دقت بسیار زیاد مشخص می کند و در قدم بعد به وسیله لوله های استریل که در انتهای آن ها فیلتر نصب شده است، ناخالصی های احتمالی را جدا می کنند و از ورود آن ها به بدن جلوگیری می شود.

در سمت دیگر سوزن کوچکی وجود دارد که گاز کربن دی اکسید از طریق آن به زیر پوست ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

کربوکسی تراپی زیر چشم با افزایش میزان خون رسانی زمینه تبدیل پیگمانت مایل به آبی به پیگمانت سالم و سرخ و سفید را فراهم ساخته و کبودی زیر چشم را از بین می برد.

مراقبتهای قبل از کربوکسی تراپی زیر چشم

استفاده از این روش نیازی به مراقبت ویژه قبل از آن ندارد. زیرا روشی کم تهاجم است و با استفاده از دستگاهی گاز دی اکسید کربن و به وسیله یک سوزن بسیار ریز و باریک تزریق می شود. انجام این روش با درد همراه نیست.

مراقبت های پس از انجام کربوکسی تراپی زیر چشم

به دست آوردن نتیجه دلخواه از انجام این روش، نیازمند مراقبت هایی است که باید با آن ها را بدانید.

از مهم ترین مواردی که تاثیر زیادی در نتیجه نهایی دارد، خودداری از حمام نکردن است. برای مدتی کوتاه از دوش گرفتن، شنا کردن و حضور در سونا و جکوزی باید پرهیز نمایید.

تا چند ساعت پس از انجام عمل در گرمای شدید قرار نگیرید و فعالیت های سنگین انجام ندهید. به این ترتیب زمینه شکل گیری نتیجه ای مطلوب را فراهم خواهید کرد.

عوارض کربوکسی تراپی زیر چشم

اگر کربوکسی تراپی زیر چشم توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام شود، فاقد عارضه است و در موارد بسیار نادری همراه با عوارض کم خواهد بود. البته باید این نکته را هم دانست که هر عملی ممکن است موجب بروز عوارض در افراد شود.

شاید بتوان گفت از مهم ترین عوارضی که این عمل ممکن است داشته باشد کمی احساس درد در ناحیه مورد نظر، قرمز یا بنفش شدن نواحی تزریق، احساس گرمای شدید در ناحیه تزریق و جمع شدن خون زیر پوست و ورم کردن آن است. بروز این علائم طبیعی است و پس از گذشت چند روز از بین می رود.

ماندگاری اثرات کربوکسی تراپی زیر چشم

ماندگاری اثرات کربوکسی تراپی زیر چشم

باید این مسئله را دانست که ماندگاری کربوکسی تراپی در هر فرد ممکن است متفاوت باشد. مدت ماندگاری این روش بستگی به جنس پوست، سن شخص، میزان عوارض پوست و ناحیه تزریق شده و … دارد.

به طور معمول لازم است فرد هر 6 ماه یا 12 ماه یک بار به کلینیک مراجعه کند تا نتیجه به دست آمده حفظ شود. در حالت کلی می توان گفت میزان ماندگاری کربوکسی تراپی بین 9 تا 12 ماه می باشد. اگر فرد برای تکرار مجدد این روش مراجعه نماید، ماندگاری افزایش خواهد یافت.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی

به طور عمومی نتیجه کربوکسی تراپی را می توان پس از جلسه اول نیز به خوبی احساس کرد. برای دست یافتن به نتایج بهتر، توصیه می شود که فرد روند جلسه ها را بین 4 تا 8 جلسه و هر دو تا سه هفته یک بار ادامه دهد.

اگر قصد انجام این روش برای بهبود صورت و از بین بردن تیرگی های زیر چشم را داردی، 4 تا 8 جلسه درمان با کربن دی اکسید به شما توصیه خواهد شد.

درصد بهبودی تیرگی دور چشم 20 تا 60 درصد متغیر است. تجربه ها نشان میدهد اکثر افرادی که برای درمان گودی زیر چشم از کربوکسی تراپی زیر چشم استفاده کرده اند، نتیجه مناسبی گرفته اند.

آیا از کربوکسی تراپی زیر چشم می توان برای از بین بردن جای جوش استفاده کرد؟

از این روش برای از بین بردن جوش ها هم می توان استفاده نمود. البته با توجه به نوع اسکاری که از جوش بر روی پوست باقی مانده است، نتیجه به دست آمده می تواند متفاوت باشد و استفاده از این روش با تصمیم پزشک خواهد بود.

اثر کربوکسی تراپی زیر چشم بر اسکارهای فرورفته بسیار ضعیف است. گاهی در کنار “کربوکسی تراپی زیر چشم” از سابسیژن استفاده می شود تا اسکارهای فرو رفته را بهبود بخشند.

سخن پایانی و نتیجه گیری

کربوکسی تراپی یکی از روش های جوانسازی پوست است و برای از بین بردن سیاهی دور چشم و زیر چشم نیز می تواند موثر باشد. در مواردی که تو رفتگی زیر چشم شدید باشد، شاید استفاده از این روش چندان کارآمد نباشد.

اما استفاده از این روش کم تهاجم است و می تواند در واردی منطقی و موثر باشد. برای آنکه بتوانید درباره استفاده از این روش تصمیم بگیرید، توصیه کلینیک تخصصی لیلیان مشورت با پزشک متخصص است.

با گرفتن زمان مشاوره با پزشک می توانید با شماره کلینیک زیبایی لیلیان تماس بگیرید و یا به صورت حضوری به کلینیک مراجعه نمایید.

سایر خدمات کربوکسی تراپی کلینیک زیبایی لیلیان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *