تزریق بوتاکس و عوامل تاثیرگذار بر قیمت و هزینه آن

تزریق بوتاکس و عوامل تاثیرگذار بر قیمت و هزینه آن

هزینه تزریق بوتاکس

یکی از روش هایی که برای جوانسازی پوست بدون نیاز به عمل وجود دارد، تزریق بوتاکس است. در گذر زمان پوست انسان تغییر می کند و سلول های جدید در پوست تشکیل می شوند و سلول های مرده از بین می روند.

افزایش سن یکی از دلایلی است که باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی در پوست صورت می شود. از این رو برخی افراد برای از بین بردن این چین و چروک ها و افتادگی ها در پوست صورت از انواع روش های جوانسازی استفاده می کنند.

مراقبت دائمی از پوست از ملزومات جوانی و شادابی پوست است. در کنار مراقبت از پوست روش های وجود دارد که شاید بتوان گفت یکی از کم دردسرترین آن ها تزریق بوتاکس است.

ما در ادامه این مقاله عملکرد بوتاکس و تاثیرات آن بر روی پوست را بررسی خواهیم کرد و به عوامل موثر بر قیمت بوتاکس و تزریق بوتاکس در ناحیه های مختلف صورت خواهیم پرداخت. تا پایان این مقاله با کلینیک زیبایی لیلیان همراه باشید.

تزریق بوتاکس

از محبوب ترین روش های جوان سازی و زیباسازی پوست در این سال ها، که نسبت به سایر روش ها معمولا به صرفه تر است، تزریق بوتاکس است. بوتاکس به جز صورت به ناحیه های دیگر بدن نیز تزریق می شود که هر کدام هدف مشخصی را دنبال می کنند.

به طور مثال می توان به تزریق بوتاکس به زیر بغل برای کنترل تریق شدید اشاره کرد. به منظور کنترل تعریق شدید بوتاکس به کف دست، کف پا و … نیز تزریق می گردد.

به منظور زیباسازی پوست نیز بوتاکس مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که بدون عمل جراحی برای از بین بردن چین و چروک ها در صورت که شامل پیشانی، دور چشم و میان دو ابرو و باقی اجزا از تزریق بوتاکس استفاده می کنند.

نحوه عملکرد بوتاکس و اثر آن چگونه است؟

بوتاکس همان سم بوتولینوم است که از باکتری ها تشکیل شده است. بوتاکس در آزمایشگاه های پیشرفته و برای استفاده درمانی و زیبایی تولید شده است و به بازار عرضه می گردد.

برندهای مختلفی بوتولینوم را برای استفاده های درمانی و زیبایی تولید می کنند. «بوتاکس» یکی از برندهای تولید این نوع محصولات است. اما در کشور ما تزریق بوتولینوم به تزریق بوتاکس معروف شده و اغلب از همین اصطلاح استفاده می کنیم.

بوتولینوم بر روی عضلات تاثیر می گذارد و به طور موقت و به شکلی برگشت پذیر سبب فلج شدن آن ها می شود. پس از گذشت چند ما از تزریق، معمولا اثرات آن از بین رفته و عضلات شما دوباره فعال می شوند.

در واقع این زمانی است که اگر تزریق به دلیل از بین بردن چین و چروک ها یا بالا بردن ابرو ها انجام شده است، چین و چروک ها دوباره ظاهر می شوند و شکل ابروها به حالت اولیه باز می گردد. در نتیجه برای تغییر حالت، زمان تزریق بعدی فرا رسیده است.

تزریق بوتاکس پیشانی

از محبوب ترین و کاربردی ترین استفاده های بوتاکس، تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک های پیشانی است. این چین و چروک ها معمولا در اثر استرس و اضطراب و یا بالا رفتن سن به وجود می آیند. با تزریق بوتاکس پیشانی می توان در جهت جوان سازی پوست اقدام کرد. هزینه بوتاکس پیشانی به مجموعه ای که انتخاب کرده اید و میزان چروک ها و نوع محصول استفاده شده بستگی دارد.

بوتاکس ابرو

چین و چروک های بین دو ابرو که خط اخم نیز نامیده می شوند، معمولا با بالا رفتن سن نمایان می شوند. هنگام اخم کردن خود را بیشتر نشان می دهند. برای از بین بردن خط اخم ابرو می توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد. قیمت بوتاکس ابرو نیز به عواملی چون نوع محصول استفاده شده و تعداد واحد مورد استفاده بستگی دارد.

تزریق بوتاکس لب

چروک های به وجود آمده در دور دهان که گاهی به آن ها خط خنده و یا چین چروک دور لب می گویند، نیز با تزریق بوتاکس قابل رفع شدن هستند. هزینه تزریق بوتاکس لب نیز همانند سایر تزریق ها بستگی به عواملی چون کلینیک انتخابی و محصول استفاده شده دارد.

از بین بردن عدم تقارن ابرو

عدم تقارن ابروها از شایع ترین شکل های ابرو است که طبیعی نیز می باشد. همانطور که می دانید بدن ما و اندام و پوستمان در دو سمت بدن قرینه کامل نیستند.

برای اثبات این مسئله کافی است به بدن خود نگاهی بیاندازیم تا متوجه شویم اعضایی از بدن که زوج هستند، در عین شباهت بسیار زیاد به یکدیگر، کاملا قرینه نیستند. اما به دید بعضی افراد قرینه نبودن شکل ابروها در صورت یک مشکل است که در راه حل این مشکل قدم هایی می توان برداشت.
عدم تقارن ابرو ها با تزریق بوتاکس امکان پذیر است. معمولا در اکثر این موارد با لیفت کردن ابرو پایین تر و کشیدن آن به سطح ابروی بالاتر، عدم تقارن حل می شود. این کار با تزریق بوتاکس در ناحیه بین دو ابرو و فلج کردن عضلات پایین آورنده انجام می پذیرد.

گاهی عدم تقارن به صورت طبیعی در ابروها وجود ندارد و در روند لیفت ابرو با بوتاکس این عدم قرینگی به وجود می آید. در این صورت می توان با تزریق بیشتر عدم تقارن را اصلاح کرد.

تزریق بوتاکس - کلینیک زیبایی لیلیان

ماندگاری بوتاکس به چه عواملی بستگی دارد؟

نتایج حاصل شده از تزریق بوتاکس در ناحیه های مختلف صورت به عوامل مختلفی بستگی دارند که ما در مقاله دیگری مفصلا به آن پرداخته ایم. اما به طور خلاصه در این مقاله نیز به آن اشاره می کنیم.

 • نقطه ی مورد نظر برای تزریق بوتاکس
 • توانایی عضله ناحیه تزریق شده در ایجاد چین و چروک های پوست (از نظر قدرت عضلانی)
 • جنس و شرایط پوستی فرد
 • بیماری های زمینه ای یا احتمال حساسیت فرد به ماده ی تزریق شده
 • شیوه ی تزریق پزشک متخصص
 • نوع بوتاکس تزریقی
 • مقدار بوتاکس تزریقی
 • اهمیت فرد به مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس
 • آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد؟

ساده ترین رفتارها و عادت های ما و سبک زندگی مان در سلامت پوست و مو تاثیر می گذارند. از مراقبت ها گرفته تا مواد غذایی مصرفی، همگی در سلامت پوست و مو موثر هستند.
درباره عوارض بوتاکس باید این را بگوییم که نمی‌توان اطمینان داد که این روش هیچ گونه عوارضی به دنبال ندارد. حتی در صورتی که این کار توسط تکنسین و کارشناس ماهر و باتجربه و با استفاده از مواد با کیفیت و اصل انجام شود نیز ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد.
عوارضی همچون: سردرد، درد در ناحیه تزریق شده و بی حسی از عوارضی هستند که گاهی مشاهده می شود. عوارض جدی که بد ندرت دیده می شوند اما بسیار خطرناک هستند را نیز با هم مرور می کنیم تا در صورت تجربه هر کدام یک از این عوارض در اولین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید.

 • تنگی نفس و دشواری در تنفس
 • افتادگی ابروها یا پلک
 • دشواری در بلع یا قورت دادن
 • تغییر در شکل حرف زدن
 • عوامل تاثیرگذار بر قیمت بوتاکس

یکی از مسائلی که در مرحله تصمیم گیری برای تزریق یا عدم تزریق بوتاکس وجود دارد، هزینه بوتاکس پیشانی و ابرو و یا ناحیه های دیگر صورت است. بنابراین ما در این بخش عواملی که در هزینه تمام شده تزریق بوتاکس موثر هستند را بررسی خواهیم کرد.

1- میزان بوتاکس تزریقی: در زمان تزریق اول پزشک متخصص پوست و مو بر اساس تجربه و معاینه و بررسی عصله های صورت و همچینین میزان فعالیت آن ها، به صورت تخمینی مقداری از بوتاکس را برای تزریق مشخص می کند. اما پس از تزریق اول و میزان تاثیرگذاری آن برای روی عضله های صورت، مشخص خواهد شد که دقیقا چند واحد بوتاکس برای تزریق کافی است. پس از تزریق های بعدی رضایت و نتیجه دلخواه به دست خواهد آمد.
پس در برخورد اولیه باید بدانیم که میزان فعالیت عضله شما چقدر است تا میزان مناسبی از بوتاکس را تزریق نماییم. بوتاکس تزریق شده برای اینکه بتواند ماهیچه ها را موقتا فلج کند و اصطلاحا وارد فاز استراحت بشوند، باید میزان مناسبی تزریق شود.
قدرت ماهیچه های پیشانی در این اندازه گیری بسیار تاثیر گذارند. طی تزریق های متمادی ماهیچه های صورت ضعیف تر شده و از خود مقاومت کمتری نشان می دهند. بنابراین به بوتاکس کمتری هم برای تغییر حالتشان نیاز داریم.

2- ناحیه های تزریق بوتاکس: اینکه ایده آل شما از زیبایی صورت چیست و ویژگی های صورت شما چکونه اند، در تزریق بوتاکس به صورت شما بسیار تاثیر گذار است. ممکن است بعضی افراد فقط به دنبال از بین بردن خط بین دو ابرو و یا همان خط اخم باشند، در حالی که بعضی افراد دیگر به دنبال لیفت ابرو و یا بالا کشیدن ابرو ها با بوتاکس باشند.

برای لیفت ابرو با بوتاکس علاوه بر وسط ابروها، باید در امتداد ابرو و انتهای آن نیز بوتاکس تزریق شود. در این صورت ناحیه تزریق هر چه بزرگ تر و بیشتر باشد، تعداد دفعات تزریق نیز بیشتر می شود.

ممکن است شما بخواهید علاوه برا خط اخم، برای هماهنگ کردن ابروها و برطرف کردن عدم قرینگی نیز اقدام کنید. یا ممکن است پوست صورتتان چین و چروک چندانی نداشته باشد و فقط به دنبال لیفت ابرو ها باشید.

با مشورت پزشک متخصص می توانید متوجه ویژگی های دقیق صورت خود شوید. در نهایت هر چه ناحیه تزریق بزرگ تر باشد، هزینه نیز با نسبتی مستقیم بیشتر خواهد شد.

3- برند بوتاکس: از دیگر عوامل تاثیر گذار در هزینه بوتاکس، برند استفاده شده است. بوتاکس توسط شرکت های مختلفی تولید می شود و در کشور ما ایران، بوتاکس از برندهای متفاوتی برای عرضه وجود دارد.

شاید بتوان از جمله مهم ترین برندهای رایج در ایران به برند انگلیسی دیسپورت اشاره کرد که البته قیمت بالاتری نیز نسبت به سایر برند ها دارد. برندهای دیگری اروپایی و آمریکایی نیز در ایران موجود است که نسبت به برندهای ایرانی و چینی قیمت بیشتری دارند.

تفاوت بوتاکس تولیدی شرکت های مختلف در اندازه نوع ویال و مواد موجود در آن ها است که در نهایت در میزان تاثیر گذاری و شرابیط نگه داری آن ها تاثیر گذار است.

اگر به مواد مختلفی همانند لاکتوز شیر و… حساسیت دارید، حتما در جلسه مشاوره با پزشک متخصص آن را مطرح کنید. زیرا حساسایت ها در انتخاب برند بوتاکس موثر هستند و برخی از برندهای بوتاکس حاوی لاکتوز هستند. برخی از برندهای بوتاکس موجود را با هم نگاهی خواهیم کرد.

قیمت بوتاکس دیسپورت انگلیسی

بوتاکس دیسپورت از کیفیت بالایی برخوردار است و ساخت کشور انگلستان می باشد. این برند دارای تاییده های معتبر از کشور های اروپایی می باشد.بوتاکس زئومینبوتاکس زئومین ساخت کشور آلمان است و از تمامی کشور های اتحادیه اروپا تاییده گرفته است؛ به همین سبب از قیمت نسبتا بالایی نیز برخوردار است.

تزریق بوتاکس دیسپورت

قیمت بوتاکس مصپورت

از برندهایی که در ایران تولید می شود می توان به بوتاکس مصپورت اشاره کرد. شرکت مصون دارو تولید کننده این بوتاکس است. طبیعی است که برندهای تولیدی در کشور، باید از قیمت مناسب تری برخوردار باشند.

تزریق بوتاکس مصپورت

4- پزشک و کلینیک انتخابی: پس از آنکه با هم بررسی کردیم هزینه بوتاکس به چه عواملی بستگی دارد، باید این را هم مروری کنیم که شاید مهم ترین مسئله باشد. پزشک و کلینیکی انتخابی شما برای تزریق بوتاکس هم در هزینه تمام شده تزریق بوتاکس تاثیرگذار است و هم در نتیجه به دست آمده از آن. اگر پزشک با تجربه و متخصص پوست و موی مناسبی را انتخاب کنید احتمالا هزینه نیز بیشتر خواهد بود. اما به آن دلیل که باقی هزینه ها را قرار است پرداخت کنید و اگر نتیجه دلخواهتان را نگیرید بدون شک خوشحال نخواهید بود، بهتر است این هزینه را نیز متقبل شوید تا از فرم به دست آمده پس از تزریق رضایت حاصل کنید. انتخاب کلینیک مناسب در عوارض احتمالی تزریق بوتاکس نیز تاثیرگذار خواهد بود.

سخن پایانی و نتیجه گیری

تزریق بوتاکس برای زیبا و جوان سازی پوست یکی از روش موجود است. به نظر می رسد در مقایسه با عمل های جراحی که دوره طولانی نقاهت دارند و اغلب هزینه های زیادی را باید برای آن ها متقبل شویم، تزریق بوتاکس راهی کم دردسر و به صرفه است. البته باید این مسئله را دانست که ممکن است تزریق بوتاکس برای صورت بعضی افراد نتیجه دلخواهشان را نداشته باشد. دلیلش هم این است که گاهی عمق چین و چروک ها آنچنان زیاد است و یا افتادگی ها به شکلی است که نمی توان آن ها را با استفاده از بوتاکس برطرف کرد. اما برای اطلاع از اینکه آیا تزریق بوتاکس روش مناسبی برای زیباسازی پوست شما می باشد یا نه باید با متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید. تا پزشک پس از معاینه و دیدن ویژگی های صورت شما و شنیدن شکل دلخواه شما، برای شما روش مناسب درمان را انتخاب کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *