کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت+ هزینه و مزایا

کاشت مو به روش میکروگرافت

زیبایی یکی از مسائلی است که به طور معمول از مهم ترین دغدغه های شخصی افراد می باشد. نقش مو در زیبایی افراد، نقشی بسیار اهمیت دار است. ریزش مو و مکشلاتی از این دست باعث شده است که پزشکان و متخصصان راه هایی برای حل این مشکلات ابداع کنند.

کاشت مو یکی از روش هایی است که پزشکان به کمک علم برای حل مشکلات مو به دست آورده اند.

روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان انجام می شود و اغلب نتیجه های مطلوبی نیز دارند. از روش های آسان و سریع کاشت مو می توان به کاشت مو به روش میکروگرات اشاره کرد.

کاشت مو به روش میکروگرافت به نسبت باقی روش های کاشت مو مزایا و معایب خاص خود را دارد.

در این روش از ناحیه هایی که فولیکول های بیشتری برای رشد دارند برای کاشت مو در ناحیه های کم موی سر استفاده می شود.

کاشت مو به روش میکروگرافت از روش های بسیار کم خطر است و به همین علت در ماه های اخیر ببین افراد متقاضی کاشت مو بسیار محبوب شده است.

در این روش از وسیله های برداشت مو خودکار استفاده می شود تا فولیکول ها را برداشت کنند. اگر به دنبال روشی هستید که به شکل طبیعی موهای شما را برگرداند و سریع نیز باشد، کاشت مو به روش میکروگرافت مناسب شما است.

کاشت مو به روش میکروگرافت سن و جنسیت مربوط نمی شود.

کاشت مو میکروگرافت برای افراد مختلف نتیجه مطلوبی به همراه داشته است.

لیلیان کلینیک به شما عزیزان پیشنهاد می کند که تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا مرحله ابتدایی و شاید مهمترین بخش درمان زیبایی که شناخت از راه درمان است را بگذرانید.

تاریخچه ای از کاشت مو به روش میکروگرافت

می توان گفت روش های جدید کاشت مو، با فعالیت های تحقیقاتی در دهه پنجاه میلادی آغاز گشته اند. مدتی بعد در کشور ژاپن این تحقیقات توسعه پیدا کرده و اجرا شد.

به تدریج و با تجربه های بیشتر پزشکان فهمیدند که برداشتن پیاز مو از چه ناحیه هایی خطرناک و نامناسب است و چه برداشت از چه بخش هایی بازده بیشتری دارد.
پس از این تجربه ها روش مورد آزمون و خطا قرار گرفته میکروگرافت توانست رضایت پزشکان و بیماران از انجام و نتایج را به دست آورد. زیرا استفاده از این روش ایمن و آسان است.

پس از ابداع روش کاشت مو به روش میکروگرافت زمان کاشت مو به اندازه قابل توجهی کاهش یافت.

پیشرفت هایی در علم پزشکی به وجود آمده باعث شده است که شاهد تحول بنیادی کاشت مو میکروگرافت باشیم.

در حال حاضر انجام این روش با کمترین جراحت و سختی ممکن است که دغدغه ماست و کلینیک تخصصی لیلیان ادعا می کند که می تواند کاشت به روش میکروگرافت را با سلامت و موفقیت بسیار بالایی انجام دهد.

کاشت مو به روش میکروگرافت از موفقیت های بزرگ به دست آمده در زمینه ترمیم مو بود. در اوائل دهه 80 میلادی این متد کاشت مو، رواج بیشتری پیدا کرد و برای اولین بار از تکنیک های ماکروگرافی برای به دست آمدن نتایج بهتر و طبیعی تر استفاده شد.

اینگونه تعداد جلسات برای کاشت مو کاهش یافت و شکل جدی تر و مهم تری به خود گرفت.

قبل از استفاده از روش کاشت مو میکروگرافت، جراحان پیوند مو بخش های زیادی از مو را از ناحیه اهدا کننده استخراج می کردند و این امر باعث می شد که پس از ترمیم جای زخم بزرگی بر روی سر باقی بماند.

البته این روز ها و با پیشرفت علم و استفاده از وسایل به روز، این وضعیت ادامه پیدا نکرده است.

پزشکان پیش از برداشت فولیکول و پیوند گرافت ها، تعداد تارهای مورد نیاز را می سنجند و سپس بر آن اساس اقدام به برداشت مو می کنند.

در استفاده از این روش گرافت های بیشتری پیوند می زنید و البته در این روش به علت همراه داشتن ظاهری طبیعی برای فرد در ناحیه جلوی سر، گرافت های کمتری به کار گرفته شوند.

انجمن جراحان زیبایی و متخصصین پوست و مو آلمان بعد از بررسی و ارائه نتایج درخشان کاشت مو میکروگرافت این روش را به تایید سازمان های CE اروپا و FDA آمریکا رسانده اند.

کاشت موی میکروگرافت در حال حاضر در بیش تر از 20 کشور دنیا با پروتکل های ارائه شده در حال انجام است.

چرا کاشت مو به روش میکروگرافت را انتخاب می کنیم؟

برای درمان طاسی یا کم مویی در مردان و زنان در نواحی موی سر، ابرو و ریش از روش های متفاوتی استفاده میگردد.

از این قبیل میتوان به درمان های دارویی، استفاده از روش های سنتی و طب سنتی، پروتز مو یا موی مصنوعی ، تاتو در قسمت ابرو به ویژه برای خانم ها و غیره اشاره نمود.

اما به جرات میتوان گفت که شاید روش های ذکر شده تا حدودی مشکل را برطرف کنند اما در مواردی خود نیز مشکل آفرین خواهند بود.

و باعث افزایش ریزش مو، آسیب های پوستی ( به خصوص در هنگام استفاده از پروتز مو یا مو مصنوعی) و غیره، میشوند و تنها روش مطمئن در درمان طاسی یا کم مویی کاشت مو یا پیوند موی طبیعی است.

مراحل انجام کاشت مو به روش میکروگرافت

قبل از برداشتن هر قدمی برای کاشت مو، لازم است فرد متقاضی از روش درمانی و تمامی نکات مثبت و منفی آگاهی پیدا کند.

در زمان تصمیم فرد برای انجام روش های کاشت مو، پزشک حتما اشاره خواهد کرد که مصرف داروهای آنتی بیوتیک و مواد مخدر را کنار بگذارد تا فرآیند کاشت مو را آغاز کنند.

در اولین جلسه ای که برای کاشت مو برگزار می شود، سر فرد را ماساژ می دهد و داروی بی حسی تزریق می گردد.

این دارو را به ناجیه های اهدا کننده مو سر تزریق می کنند. ممکن است که برای تزریق این دارو پزشک پیش از تزریق از اسپری بی حس کننده استفاده کند.

چرا که خود تزریق به علت نزدیک بودن به کاسه سر ممکن است همراه با کمی درد باشد.

پس از آن پزشک سوراخ هایی خطی را روی قسمت اهدا کننده ایجاد می کند.

برداشت گرافت های مو بسته به نیاز بیمار با دو تکنیک هولدرهای اتوماتیک در سایز میکرون و در صورت نیاز و وجود سطح طاسی زیاد با روش تریکوفیتیک اسکارلت.

در مرحله بعدی به ناحیه هایی که قرار است مو روی آن کاشته شود، داروی بی حسی تزریق می شود. پس از آن با سوزن هایی که اندازه آن ها بسیار کوچک است، سوراخ هایی به اندازه 1 میلی متر روی قسمت های کم مو یا بی مو ایجاد می کنند.

سپس توسط دستگاهی با نام میکرو ایمپلنتر داخل سوراخ های ایجاد شده گرافت های موی برداشت شده را می کارند.

به طور معمول بین 2 تا 8 ساعت طول می کشد تا عمل انجام شود. از ویژگی های این عمل، طبیعی بودن ظاهر آن است.

مرحله برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

استفاده از میکروموتورهای اتوماتیک کاشت مو باعث می شود که گرافت های بیشتر و سالم تری از بانک مو برداشت شود. این دستگاه ها عملکردی ظریف و دقیق تر از سایر هولدر ها دارند و به همین علت کیفیت کاشت در این روش بالاتر می باشد.

انجام این عمل برای افراد مختلف می تواند نتایج و تاثیرات متفاوت داشته باشد اما تجربه ها نشان میدهد که انجام این عمل همراه با درد زیاد نیست.

اغلب از این روش به عنوان یک روش درمانی بدون درد نام می برند. پس از انجام عمل نیز ممکن است کبودی و ورم به همراه داشته باشد اما استفاده از کمپرس یخ وضعیت پیش آمده را به راحتی بهبود می بخشد.

به گفته پزشکان و تجربه های به دست آمده آن ها، کاشت به روش میکروگرافت بسیار راحت است و میزان رضایت مراجعه کننده ها از عمل بسیار بالا است.

همچنین گاها در صورتی که نیاز به برداشت میکروگرافت ترکیبی از بانک مو باشد ( در مواردی که بانک مو بیمار ضعیف یا مساحت سطح طاسی زیاد باشد ) از تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلت برای برداشت فلپ مو استفاده میگردد و هیچکدام از عوارض کاشت مو FUT را به همراه ندارد.

هیچگونه اسکاری در پشت سر برجای نمیگذارد و کوچکترین آسیبی را در محل برداشت مو از بانک مو ایجاد نمیکند.

پس از کاشت مو به روش میکروگرافت

به طور معمول افرادی که درباره انجام این روش کاشت مو فکر می کنند، می خواهند بدانند که پس از انجام مراحل این روش، احساس درد خواهند داشت یا نه.

البته پاسخ دادن به این سوال نیازمند توجه به عوامل مختلفی است و در افراد مختلف ممکن است شرایط تا حدی متفاوت باشد.

بعضی افراد پس از کاشت دچار هیچ گونه دردی نمی شوند و برخی افراد ممکن است کمی درد را احساس کنند.

این نکته را باید دانست که در صورت داشتن درد باید به پزشک مراجعه کرد و وی را از این مسئله آگاه نمود تا در صورت لازم داروهای مورد نیاز را تجویز کند.

عارضه هایی همانند کبودی و روم در ناحیه درمان نیز از احساس های ناخوشایندی است که ممکن است پس از کاشت وجود داشته باشند. در صورت وقوع این علائم می توان از کیسه آب یخ استفاده نمود که به کاهش درد کمک می کند.

اما برای در صورت ادامه پیدا کردن اعلائم باید با پزشک خود درباره علائم موجود مشورت نمایید.

ایجاد شدن ورم در روش میکروگرافت شایع تر از کبودی است. اگر دچار پس از انجام کاشت دچار ورم شدید بهتر است در خانه مانده و استراحت کنید.

توصیه می شود که از ناحیه های کاشته شده را دست نزنید و تا رسیدن به شرایط عادی، دوش نگیرید.

باید این مسئله را دانست که استفاده از برخی شامپوها می تواند در روند درمان اخلال ایجاد کند. در نتیجه برای استفاده از شامپو با پزشک مشورت نمایید.

برای به دست آوردن نتیجه دلخواه جلسات درمانی را ادامه دهید تا موها به حالت طبیعی نزدیک شوند. به طور معمول طی شدن کل روند درمان چند هفته به طول خواهد انجامید.

به طور معمول افرادی که قبلا از روش های کاشت موی دیگری استفاده کرده اند، پس از انجام این روش کاشت، رشد کمتری را تجربه خواهند کرد. اما تجربه ها نشان می دهد که اکثریت افرادی که از کاشت به مو به روش میکروگرافت استفاده کرده اند، رضایت بالایی داشته اند.

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

به دلیل آنکه کاشت به روش میکروگرافت حراجی محسوب نمی شود، خطرات و عوارض سنگین جراحی را به همراه ندارد. زیرا هیچ برش عمیقی روی سر ایجاد نمی شود. در ادامه برخی از مزایای استفاده از این روش را مرور می کنیم.

  1. افزایش میزان برداشت از بانک مو با توجه به ویژگی های بانک مو بیمار تا ۲ برابر تراکم برداشت بیشتر در تک روش و تا ۴ برابر تراکم بیشتر برداشت از بانک مو در روش ترکیبی میکروگرافت
  2. نداشتن هیچگونه اسکار در محل برداشت و در محل کاشت مو به دلیل استفاده از میکروموتور های ظریف، ایمپلنترهای میکرو و تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلت
  3. افزایش تراکم کاشت نسبت روش های قدیمی به دلیل کاشت مو در سایز میکرو
  4. دوره نقاهت بسیار کوتاه تر نسبت به روش های قدیمی
  5. رفع مشکل اسکار و نکروز به طور قطعی
  6. رویش سریع تر و حصول نتیجه کاشت مو زودتر از سایر روش ها بدلیل استفاده از تکنیک سلول های بنیادی
  7. افزایش سرعت عمل کاشت مو و در نتیجه پیوند گرافت های سالم تر

چه کسانی کاندیدای مناسب کاشت مو به روش میکروگرافت هستند؟

تمامی افراد می توانند با مشورت پزشک از این روش کاشت مو استفاده نمایند. افرادی که دچار انواع طاسی منطقه‌ای، دائم، ریزش موی شدید و کچلی هستند می‌توانند از میکروگرافت استفاده نمایند.

به دلیل اینکه در این روش از موهای پشت سر برای کاشت استفاده می شود، افرادی که دارای بانک موی قوی ای هستند، می توانند نتایج خوبی در کاشت با میکروگرافت گرفت.

همانند بیشتر روش های کاشت مو، این روش نیز محدودیتی برای جنسیت ندارد. پزشک با توجه به ملاحظات و معاینات به برخی از افراد توصیه می کند که از روش های دیگر کاشت استفاده نمایند.

کاشت مو به روش میکروگرافت برای بانوان

معمولا طاسی و کچلی در مردان بیشتر رخ می دهد. اما ریزش مو در زنان نیز وجود دارد و اگر از تعداد ریزش طبیعی فراتر باشد، می تواند باعث خالی شدن ناحیه مختلف سر از مو شوند.

همچنین عوامل ریزش مو در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. مسائلی همانند افسردگی و یا مصرف داروهای خاص و یا شیمی درمانی می توانند دلایل ریزش مو باشند.

کاشت مو به این روش به همان اندازه که در آقایان موفق است، برای زنان نیز کاربرد دارد. در اغلب موارد زنان از کاشت به روش میکروگرافت برای کچلی های سطح اول و دوم استفاده می کنند.

هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت

عوامل موثر در هزینه کاشت به روش میکروگرافت بسیارند. به عنوان مثال اندازه ناحیه ای که باید کاشت روی آن انجام شود بسیار تاثیرگذار است.

ویژگی های خاصی که هر فرد دارد و انتظاراتی که از انجام این کاشت دارد در هزینه نهایی تاثیرگذار است.

خوشبختانه در کشور ما به دلیل حضور پزشکان باتجربه و وجود امکانات مناسب، کاشت مو با شرایط مناسبی انجام می شود و به نسبت بیشتر کشور ها هزینه کاشت مو در ایران چندان بالا نیست.

اگر دلیل کاشت موی شما زیبایی نباشد و دلایل دیگری داشته باشد، می تواند از بیمه نیز برای پرداخت هزینه کاشت مو استفاده نمایید.

کیفیت بالای خدمات کاشت مو در ایران باعث شده است که افرادی از کشورهای دیگر ترجیح بدهند که کاشت مو را در ایران انجام بدهند. کلینیک تخصصی لیلیان کاشت مو به روش های مختلف را با بهترین کیفیت ممکن انجام می دهد.

کاشت مو به روش میکروگرافت بهترین روش کاشت مو است؟

با پیشرفته تر شدن علم پزشکی، روش های مختلفی برای کاشت مو ابداع شده اند و به دلیل ان که افراد مختللف مشکلات متفاوتی دارند، ارائه می شوند. انتخاب روش کاشت تا حدی به تصمیم افراد بستگی دارد. البته پزشک در جلسه مشاوره، پس از بررسی و معاینه بهترین روش کاشت را توصیه خواهد کرد.

عوارض احتمالی کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به این روش از جدیدترین و کم عارضه ترین تکنیک های کاشت مو در دنیا به شمار می رود.

لازمه انجام این روش کاشت مو حضور پزشک متخصص و استفاده از دستگاه های ظریف کاشت مو سبب شده است که تا کنون عارضه جدی در کاشت مو به روش میکروگرافت ثبت نشده باشد.

نتیجه گیری و سخن پایانی

در این مقاله بررسی کردیم که کاشت مو به روش میکروگرافت می تواند برای تمامی افراد مفید باشد.

انتخاب این روش درمانی می تواند مناسب باشد زیرا عوارض جانبی ندارد و هزینه انجام آن چندان بالا نیست.

اما این مسئله را باید دانست که نمی توان هیچ یک از روش های کاشت مو را به عنوان بهترین روش کاشت مو شناخت. زیرا علل بروز کچلی و مشکلات مو در افراد مختلف، متفاوت است.

برای اطلاع از هزینه دقیق انجام کاشت به روش میکروگرافت و همچنین دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره کلینیک تخصصی پوست و مو لیلیان تماس حاصل فرمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.